Zmiany w przepisach o bezpieczeństwie produktów w Unii Europejskiej

Możliwe do uniknięcia wypadki spowodowane niebezpiecznymi produktami przynoszą straty w wysokości 11,5 mld euro rocznie, to ogromne kwoty❗

Zgodnie z nowymi przepisami produkty oferowane online i w tradycyjnych sklepach w Unii będą musiały spełniać najwyższe wymogi bezpieczeństwa. 💪

Dzięki nowym przepisom będzie można zwalczać zagrożenia związane z nowymi technologiami i rosnącą sprzedażą przez internet, zapewnią one lepszą ochronę konsumentom szczególnie podatnym na zagrożenia, takim jak dzieci i osoby z niepełnosprawnościami.

Niebezpieczne produkty będą szybko wycofywane z rynku i sprawnie odzyskiwane.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Wspólnie dla Ukrainy

Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie z (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)