Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie zajęliśmy się projektem ustawy, której celem jest zwiększenie europejskiej produkcji amunicji i pocisków, by zwiększyć ich dostawę na Ukrainę.

Wprowadzając ukierunkowane instrumenty, w tym finansowanie w wysokości 500 mln euro, akt ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych UE i rozwiązanie problemu obecnego niedoboru amunicji, pocisków i ich komponentów.

Równolegle, posłowie pracują nad europejskim wzmocnieniem przemysłu obronnego poprzez wspólny akt zamówień publicznych (EDIRPA), aby wesprzeć współpracę między państwami członkowskimi w fazie zamówień publicznych w celu wypełnienia najbardziej pilnych i krytycznych braków.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)

12 maja 2023
Dla POLSKICH ROLNIKÓW w UNII EUROPEJSKIEJ

Dla POLSKICH ROLNIKÓW w UNII EUROPEJSKIEJ

W 2014 roku, po pierwszej rosyjskiej inwazji na Ukrainę, podpisano umowę stowarzyszeniową między UE a Ukrainą, w efekcie (...)