UE w obronie najmłodszych!

Na ostatniej komisji FEMM rozmawialiśmy o wykorzystywaniu seksualnym dzieci. Wspólnie debatowaliśmy w jaki sposób zapobiegać temu zjawisku, które jak się okazuje, dotyka najmłodszych w bardzo wielu krajach w Europie jak i na świecie.

Należy pamiętać jak ważna jest prewencja i jak najlepsza opieka dla ofiar. Bardzo ważna jest edukacja opiekunów i nauczycieli, by móc stworzyć idealne środowisko dla dzieci, które zostały dotknięte przemocą seksualną.

Kolejnym ważnym tematem był handel ludźmi. W ostatnim czasie, głównie przez Wojnę na Ukrainie jaki i COVID-19, to zjawisko zaczęło znacznie wzrastać. Ofiarami padają głównie kobiety i dzieci, które wykorzystywane są w późniejszym czasie przez zorganizowane grupy przestępcze. Niezbędne jest całkowita eliminacja tego zjawiska.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Wspólnie dla Ukrainy

Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie z (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)