UE w obronie najmłodszych!

Na ostatniej komisji FEMM rozmawialiśmy o wykorzystywaniu seksualnym dzieci. Wspólnie debatowaliśmy w jaki sposób zapobiegać temu zjawisku, które jak się okazuje, dotyka najmłodszych w bardzo wielu krajach w Europie jak i na świecie.

Należy pamiętać jak ważna jest prewencja i jak najlepsza opieka dla ofiar. Bardzo ważna jest edukacja opiekunów i nauczycieli, by móc stworzyć idealne środowisko dla dzieci, które zostały dotknięte przemocą seksualną.

Kolejnym ważnym tematem był handel ludźmi. W ostatnim czasie, głównie przez Wojnę na Ukrainie jaki i COVID-19, to zjawisko zaczęło znacznie wzrastać. Ofiarami padają głównie kobiety i dzieci, które wykorzystywane są w późniejszym czasie przez zorganizowane grupy przestępcze. Niezbędne jest całkowita eliminacja tego zjawiska.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)