Spotkanie z Ministrem Januszem Cieszyńskim, pełnomocnikiem Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa

Podczas dzisiejszego spotkania z Ministrem Januszem Cieszyńskim, pełnomocnikiem Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa, rozmawialiśmy na temat:
✔️ cyberbezpieczeństwa,
✔️ zarządzania danymi,
✔️ sztucznej inteligencji,
✔️ identyfikacji elektronicznej w kontekście toczących się w instytucjach UE prac legislacyjnych.

Ważne i warte podkreślenia jest, iż Polska wdrożyła mechanizm finansowania zadań związanych z cyberbezpieczeństwem. Zainicjowane zostały również prace nad ustawą o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej.

Jako kraj musimy też aktywnie przeciwdziałać prorosyjskiej propagandzie. W związkku z tym, jako Polska, domagamy się od dużych platform internetowych odpowiedniej reakcji w walce z dezinformacją i falą rosyjskiego hejtu.

Minister przedstawił także założenia rozporządzenia eIDAS 2.0, związanego z Unijną tożsamością cyfrową, która ułatwi załatwienie wielu kluczowych spraw bez wychodzenia z domu. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie aplikacji transakcyjnej, używanej w różnych krajach.

Bardzo ważnym aspektem dyskusji był również temat wsparcia 🇵🇱 Polski dla 🇺🇦 Ukrainy. Na ten moment już ponad 1,2 mln obywateli Ukrainy otrzymało PESEL, a ponad 400 tys. profil zaufany. Dla Polski kluczowym punktem jest przede wszystkim wsparcie dla ukraińskich uchodźców w korzystaniu z dobrodziejstw transformacji cyfrowej na terenie całej UE.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

18 listopada 2022
jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie

jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strz (...)

Serdecznie dziękuję za zaproszenie! Niesamowity jubileusz - 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszyn (...)

17 listopada 2022
NIE DLA DEZINFORMACJI

NIE DLA DEZINFORMACJI

Nie dajmy się dezinformacji, weryfikujmy źródła newsów! Unia Europejska walczy z fałszywymi informacjami. 🇪🇺🇵 (...)

16 listopada 2022
Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskiej

Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskie (...)

Akt o usługach cyfrowych to zbiór nowych unijnych przepisów mających zapewnić bezpieczniejsze i bardziej rozliczalne śr (...)

16 listopada 2022
Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Seniorzy! Dziękuję, że mogę codziennie się od Was uczyć, obserwować i wspierać Wasze wspaniałe inicjatywy! Jestem pe (...)