Spotkanie z Ministrem Januszem Cieszyńskim, pełnomocnikiem Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa

Podczas dzisiejszego spotkania z Ministrem Januszem Cieszyńskim, pełnomocnikiem Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa, rozmawialiśmy na temat:
✔️ cyberbezpieczeństwa,
✔️ zarządzania danymi,
✔️ sztucznej inteligencji,
✔️ identyfikacji elektronicznej w kontekście toczących się w instytucjach UE prac legislacyjnych.

Ważne i warte podkreślenia jest, iż Polska wdrożyła mechanizm finansowania zadań związanych z cyberbezpieczeństwem. Zainicjowane zostały również prace nad ustawą o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej.

Jako kraj musimy też aktywnie przeciwdziałać prorosyjskiej propagandzie. W związkku z tym, jako Polska, domagamy się od dużych platform internetowych odpowiedniej reakcji w walce z dezinformacją i falą rosyjskiego hejtu.

Minister przedstawił także założenia rozporządzenia eIDAS 2.0, związanego z Unijną tożsamością cyfrową, która ułatwi załatwienie wielu kluczowych spraw bez wychodzenia z domu. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie aplikacji transakcyjnej, używanej w różnych krajach.

Bardzo ważnym aspektem dyskusji był również temat wsparcia 🇵🇱 Polski dla 🇺🇦 Ukrainy. Na ten moment już ponad 1,2 mln obywateli Ukrainy otrzymało PESEL, a ponad 400 tys. profil zaufany. Dla Polski kluczowym punktem jest przede wszystkim wsparcie dla ukraińskich uchodźców w korzystaniu z dobrodziejstw transformacji cyfrowej na terenie całej UE.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

2 sierpnia 2022
Pierwsza część pomocy makrofinansowej dla Ukrainy została wypłacona

Pierwsza część pomocy makrofinansowej dla Ukrainy został (...)

Komisja Europejska wypłaciła dziś pierwszą połowę (500 mln EUR) nowej pomocy makrofinansowej dla Ukrainy o wartości 1  (...)

2 sierpnia 2022
Cześć i chwała bohaterom

Cześć i chwała bohaterom

Z okazji wczorajszej rocznicy złożyliśmy kwiaty pod tablicą pamiątkową przy ul. Kościuszki w Kępnie upamiętniając 7 (...)

2 sierpnia 2022
Świadczenia dla druhów OSP z powiatu Kępińskiego

Świadczenia dla druhów OSP z powiatu Kępińskiego

Już ponad 200 druhów OSP z powiatu Kępińskiego 👍 oraz kilkuset z województwa Wielkopolskiego odebrało decyzję o d (...)

1 sierpnia 2022
Świadczenia ratownicze dla druhów OSP z gminy Kobyla Góra

Świadczenia ratownicze dla druhów OSP z gminy Kobyla Góra

🚒 Dzięki ustawie wprowadzonej z początkiem tego roku, wdrożono wiele istotnych zmian w zakresie działania OSP. Wśród (...)