Rosja państwem sponsorującym terroryzm

Okrucieństwa, które popełniła Rosja wywołując i kontynuując konflikt w Ukrainie nie może zostać bez odpowiedzi Unii Europejskiej! Razem z 493. posłankami oraz posłami przegłosowaliśmy rezolucję w sprawie ostatnich wydarzeń związanych z brutalną agresją Rosji na Ukrainę. Umyślne ataki i okrucieństwa popełniane przez siły rosyjskie i ich pełnomocników wobec ludności cywilnej w Ukrainie, niszczenie infrastruktury cywilnej oraz inne poważne naruszenia prawa międzynarodowego i humanitarnego stanowią akty terroru i zbrodnie wojenne. W związku z tym uznaliśmy Rosję za państwowego sponsora terroryzmu i za państwo „stosujące terroryzm”.

Jednocześnie konieczne jest wprowadzenie odpowiednich ram prawnych i rozważenie dodania Rosji do takiej listy. Wiązałoby się to z szeregiem istotnych restrykcji wobec Moskwy i miałoby istotne skutki ograniczające stosunki UE z Rosją

Wzywamy także Unię Europejską do dalszej izolacji Rosji na arenie międzynarodowej, w tym jeśli chodzi o członkostwo Rosji w organizacjach i organach międzynarodowych, takich jak Rada Bezpieczeństwa ONZ. Konieczne jest także ograniczenie stosunków dyplomatycznych z Rosją, ograniczenie kontaktów UE z oficjalnymi przedstawicielami Rosji do absolutnego minimum oraz zamknięcie i zakazanie rosyjskich instytucji państwowych w UE, które rozpowszechniają propagandę na całym świecie.

Dodatkowo wezwaliśmy państwa członkowskie UE w Radzie do szybkiego zakończenia prac nad dziewiątym pakietem sankcji wobec Moskwy. Musimy aktywnie zapobiegać, prowadzić dochodzenia i ścigać wszelkie przypadki obchodzenia obowiązujących sankcji oraz rozważyć możliwe działania przeciwko krajom, które próbują pomóc Rosji w obejściu obowiązujących sankcji.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

17 stycznia 2023
30 lat jednolitego rynku europejskiego

30 lat jednolitego rynku europejskiego

1 stycznia 1993 r. ustanowiono jednolity rynek europejski, który dał nam swobodny przepływ ✔️ towarów, ✔️ usług, (...)

17 stycznia 2023
stałe nabory do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

stałe nabory do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (...)

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadzi stałe nabory do licznych programów. Zależy mi, na wsp (...)

17 stycznia 2023
Szwecja przejmuje prezydencję w Radzie UE

Szwecja przejmuje prezydencję w Radzie UE

🇪🇺Szwecja przejmuje prezydencję w Radzie UE 🇸🇪 Cztery priorytety szwedzkiej prezydencji to: ✔️ Bezpiecze (...)

16 stycznia 2023
Już dziś rozpoczyna się Sesja Plenarna w Strasburgu

Już dziś rozpoczyna się Sesja Plenarna w Strasburgu

 (...)