Potrzebujemy dalszych działań Komisji Europejskiej!

Za mną kolejna ważna dyskusja z Radą i Komisją o społecznych i gospodarczych skutkach wojny w Ukrainie oraz wprowadzeniu podatku od nadzwyczajnych zysków. 🇪🇺

Wprowadziliśmy już szereg środków, które mają na celu zabezpieczenie alternatywnych źródeł dostaw energii, zmniejszenie zapotrzebowania na energię i rozwiązanie problemu wysokich cen rynkowych energii elektrycznej i gazu.

Musimy jednak dopilnować, aby środki były odpowiednio ukierunkowane na osoby znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji, ponieważ nadmierne wsparcie fiskalne doprowadziłoby do wzrostu inflacji.

Komisja Europejska musi aktywniej podejść do obecnego szoku cenowego! Musimy podjąć kroki w celu ograniczenie cen hurtowych gazu, zamrożeniu cen uprawnień ETS, to kluczowe działania dla poprawy sytuacji Unii Europejskiej 🇪🇺

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)