posiedzenie Komisji FEMM

🇪🇺 Za mną wyjątkowo trudne, ale potrzebne posiedzenie Komisji FEMM, podczas którego wraz z pozostałymi posłami wzięłam udział w wysłuchaniu publicznym związanym z tematem przemocy na tle seksualnym oraz gwałtem jako nadużyciem władzy.

Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca! Jak przekazał nam dyrektor i współzałożyciel organizacji Prawa Człowieka bez Granic (HRWF) Willy Fautré, w krajach rozwijających się często słyszy się historie o brutalnych nadużyciach władzy przez osoby zajmujące wysokie stanowiska.

Następnie skupiliśmy się na projekcie gospodarki feministycznej, przystępując do warsztatów pt. „Gospodarka feministyczna: narzędzia projektowania gospodarki, która działa na rzecz kobiet”, zorganizowany przez Departament Polityki Praw Obywatelskich i Spraw Konstytucyjnych. Mieliśmy też możliwość wysłuchania pouczającego wykładu, przeprowadzonego przez Maríi Bastida Domínguez – profesor nadzwyczajną ekonomii na Uniwersytecie w Santiago de Compostela, która zajęła się tematem przedsiębiorczości kobiet i samozatrudnienia oraz Annę Elomaki z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Tampere w Finlandii.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

18 listopada 2022
jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie

jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strz (...)

Serdecznie dziękuję za zaproszenie! Niesamowity jubileusz - 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszyn (...)

17 listopada 2022
NIE DLA DEZINFORMACJI

NIE DLA DEZINFORMACJI

Nie dajmy się dezinformacji, weryfikujmy źródła newsów! Unia Europejska walczy z fałszywymi informacjami. 🇪🇺🇵 (...)

16 listopada 2022
Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskiej

Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskie (...)

Akt o usługach cyfrowych to zbiór nowych unijnych przepisów mających zapewnić bezpieczniejsze i bardziej rozliczalne śr (...)

16 listopada 2022
Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Seniorzy! Dziękuję, że mogę codziennie się od Was uczyć, obserwować i wspierać Wasze wspaniałe inicjatywy! Jestem pe (...)