posiedzenie Komisji FEMM

🇪🇺 Za mną wyjątkowo trudne, ale potrzebne posiedzenie Komisji FEMM, podczas którego wraz z pozostałymi posłami wzięłam udział w wysłuchaniu publicznym związanym z tematem przemocy na tle seksualnym oraz gwałtem jako nadużyciem władzy.

Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca! Jak przekazał nam dyrektor i współzałożyciel organizacji Prawa Człowieka bez Granic (HRWF) Willy Fautré, w krajach rozwijających się często słyszy się historie o brutalnych nadużyciach władzy przez osoby zajmujące wysokie stanowiska.

Następnie skupiliśmy się na projekcie gospodarki feministycznej, przystępując do warsztatów pt. „Gospodarka feministyczna: narzędzia projektowania gospodarki, która działa na rzecz kobiet”, zorganizowany przez Departament Polityki Praw Obywatelskich i Spraw Konstytucyjnych. Mieliśmy też możliwość wysłuchania pouczającego wykładu, przeprowadzonego przez Maríi Bastida Domínguez – profesor nadzwyczajną ekonomii na Uniwersytecie w Santiago de Compostela, która zajęła się tematem przedsiębiorczości kobiet i samozatrudnienia oraz Annę Elomaki z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Tampere w Finlandii.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)