Poprawa i egzekwowanie rozporządzenia UE w sprawie praw pasażerów linii lotniczych

Ostatnie strajki, spowolnienia i braki kadrowe powodują chaos w europejskich liniach lotniczych i na portach lotniczych. Ponadto linie lotnicze regularnie nie zapewniają jasnych instrukcji i łatwego dostępu do roszczeń o odszkodowanie. Często konsumenci są zmuszeni oczekiwać na zwrot kosztów przez kilka miesięcy, nie mając możliwości uzyskania informacji o swoich bieżących roszczeniach. Z reguły linie lotnicze nie podają numerów śledzenia do złożonych roszczeń, a terminy nie są przestrzegane. Nierzadko też linie lotnicze trzymają pasażerów w niepewności, bez możliwości uzyskania aktualnych informacji na temat roszczeń dotyczących zwrotu kosztów odwołanych lotów lub zagubionego bądź uszkodzonego bagażu.

Wszystkie te praktyki wyraźnie pokazują, że unijne rozporządzenie w sprawie praw pasażerów linii lotniczych nie jest właściwie wdrożone. Podczas wakacji sytuacja będzie się jeszcze bardziej pogarszać.

To istotne, abyśmy zweryfikowali w jaki sposób Komisja zmusi linie lotnicze do przestrzegania przepisów UE, aby prawa pasażerów były egzekwowane. A także co Komisja zamierza zrobić, aby poprawić rozporządzenie UE w sprawie praw pasażerów linii lotniczych poprzez aktualizację o nowe zasady, np.:
✔️ automatyczne odszkodowanie,
✔️ zapewnienie pasażerom jasnych, łatwo dostępnych, przyjaznych dla użytkownika informacji,
✔️ możliwości śledzenia roszczeń na stronie internetowej linii lotniczych.
W związku z powyższymi informacjami wraz z innymi posłami podpisaliśmy pytanie do KE w sprawie praw pasażerskich.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

18 listopada 2022
jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie

jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strz (...)

Serdecznie dziękuję za zaproszenie! Niesamowity jubileusz - 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszyn (...)

17 listopada 2022
NIE DLA DEZINFORMACJI

NIE DLA DEZINFORMACJI

Nie dajmy się dezinformacji, weryfikujmy źródła newsów! Unia Europejska walczy z fałszywymi informacjami. 🇪🇺🇵 (...)

16 listopada 2022
Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskiej

Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskie (...)

Akt o usługach cyfrowych to zbiór nowych unijnych przepisów mających zapewnić bezpieczniejsze i bardziej rozliczalne śr (...)

16 listopada 2022
Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Seniorzy! Dziękuję, że mogę codziennie się od Was uczyć, obserwować i wspierać Wasze wspaniałe inicjatywy! Jestem pe (...)