Polska i Polacy po 24 lutego nadali nowego znaczenia pojęciu europejskiej solidarności – całkowicie zgadzam się z tymi słowami!

🇵🇱🇺🇦🇪🇺 W ostatnich dniach zapoznaliśmy się w Parlamencie Europejskim z raportem przedstawiającym działania Polski na rzecz obywateli Ukrainy uciekających przed wojną.

Polska oraz Polacy już w dniu wybuchu wojny rozpoczęli swoje działania, by nieść pomoc sąsiadom zza wschodniej granicy – nad ranem minister Mariusz Kamiński, polski szef MSWiA, wydał dyspozycję stawiania punktów recepcyjnych na granicy. Jeszcze tego samego dnia o godz. 11 punkty te były już uruchomione.

Fala uchodźców rosła z dnia na dzień, a w jej szczycie schronienia w Polsce szukało dziennie ponad 140 tys. kobiet, dzieci i osób starszych. W każdym z punktów recepcyjnych osoby te mogły otrzymać pomoc medyczną, posiłek oraz prowiant na dalszą drogę specjalnie przygotowanym transportem.

Dziękuję tez wolontariuszom, którzy codziennie nieśli oraz nadal niosą pomoc dla uchodźców!

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

18 listopada 2022
jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie

jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strz (...)

Serdecznie dziękuję za zaproszenie! Niesamowity jubileusz - 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszyn (...)

17 listopada 2022
NIE DLA DEZINFORMACJI

NIE DLA DEZINFORMACJI

Nie dajmy się dezinformacji, weryfikujmy źródła newsów! Unia Europejska walczy z fałszywymi informacjami. 🇪🇺🇵 (...)

16 listopada 2022
Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskiej

Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskie (...)

Akt o usługach cyfrowych to zbiór nowych unijnych przepisów mających zapewnić bezpieczniejsze i bardziej rozliczalne śr (...)

16 listopada 2022
Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Seniorzy! Dziękuję, że mogę codziennie się od Was uczyć, obserwować i wspierać Wasze wspaniałe inicjatywy! Jestem pe (...)