Polska i Polacy po 24 lutego nadali nowego znaczenia pojęciu europejskiej solidarności – całkowicie zgadzam się z tymi słowami!

🇵🇱🇺🇦🇪🇺 W ostatnich dniach zapoznaliśmy się w Parlamencie Europejskim z raportem przedstawiającym działania Polski na rzecz obywateli Ukrainy uciekających przed wojną.

Polska oraz Polacy już w dniu wybuchu wojny rozpoczęli swoje działania, by nieść pomoc sąsiadom zza wschodniej granicy – nad ranem minister Mariusz Kamiński, polski szef MSWiA, wydał dyspozycję stawiania punktów recepcyjnych na granicy. Jeszcze tego samego dnia o godz. 11 punkty te były już uruchomione.

Fala uchodźców rosła z dnia na dzień, a w jej szczycie schronienia w Polsce szukało dziennie ponad 140 tys. kobiet, dzieci i osób starszych. W każdym z punktów recepcyjnych osoby te mogły otrzymać pomoc medyczną, posiłek oraz prowiant na dalszą drogę specjalnie przygotowanym transportem.

Dziękuję tez wolontariuszom, którzy codziennie nieśli oraz nadal niosą pomoc dla uchodźców!

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)