„Po raz pierwszy w historii” UE

🇪🇺 „Po raz pierwszy w historii” UE nadaje priorytet rowerom w ramach gruntownego przeglądu infrastruktury miejskiej 🚲

Komisja Europejska zaproponowała przegląd infrastruktury miejskiej, który nadałby priorytet jeździe na rowerze i chodzeniu pieszo, aby pomóc w osiągnięciu celu zerowej emisji netto w UE do 2050 roku.

Według Federacji Cyklistów jest to bezprecedensowy poziom wsparcia dla aktywnego podróżowania, a Komisja Europejska stwierdziła, że ma nadzieję na zmniejszenie emisji z transportu o 90 procent.

W ostatnich latach UE potroiła już swoje wydatki na ruch rowerowy i pieszy. W latach 2007-2013 UE wydała 700 milionów euro na inicjatywy związane z ruchem rowerowym i pieszym. W latach 2014-2020 kwota ta wzrosła trzykrotnie do 2 mld euro.

„Jak pokazują doświadczenia wielu europejskich regionów, wdrażanie ambitnych polityk rowerowych jest jedną z najlepszych odpowiedzi na podwójne wyzwania związane ze zmianami klimatu i zdrowiem publicznym, przed którymi stoi obecnie świat” – stwierdziła Europejska Federacja Cyklistów.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)