Pamięć o Polsce i Polakach w Europie trwa!

Dziś, w 🇪🇺 Parlamencie Europejskim, jedna z sal zyskała imię Witolda Pileckiego. Rotmistrz, żołnierz, organizator ruchu oporu w Auschwitz – wybitna postać w dziejach Narodu Polskiego.

👤 Witold Pilecki w 1940 roku dobrowolnie pozwolił aresztować się Niemieckim władzom, by zdobyć informacje wywiadowcze na temat funkcjonowania obozu. W ciągu trzech lat pobytu w Auschwitz udało mu się stworzyć liczący około 1000 osób ruch oporu. Po ucieczce z obozu zawarł całość swojej pracy wywiadowczej w tzw. Raportach Pileckiego.

Na konferencji mieliśmy szanse porozmawiać z siostrzeńcem Witolda Pileckiego, Panem Marek Ostrowskim. Przedstawił nam bliżej postać rotmistrza. Postać człowieka który uznany został za jednego z sześciu najodważniejszych ludzi europejskiego ruchu oporu w czasie II Wojny Światowej. Bohatera, który zostanie w naszej pamięci na długo

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)