ogniska COVID-19 W Korei Północnej

🇪🇺 W Korei Północnej pojawiły się ogniska choroby COVID-19❗️

Korea Północna jest jednym z najbardziej odizolowanych miejsc na Ziemi. Do czwartku 12 maja w kraju oficjalnie nie odnotowano żadnych przypadków zachorowań na COVID-19, jednak obecnie rząd twierdzi, że 1,2 mln osób ma gorączkę i objawy podobne do objawów choroby COVID, 50 osób zmarło, a cały kraj został objęty ścisłą blokadą.

Podczas gdy w większości krajów świata liczba zachorowań na COVID-19 spada, w Korei Północnej wskaźnik szczepień wynosi 0%, a dostęp do placówek służby zdrowia jest ograniczony.

Przywódca Kim Dzong-un nazwał wybuch epidemii „największym zamieszaniem” od czasu powstania kraju. W istocie, wymykająca się spod kontroli epidemia wirusa może być wydarzeniem głęboko destabilizującym dla regionu Azji Północno-Wschodniej i dla całego świata.

Korea Południowa i Organizacja Narodów Zjednoczonych zaoferowały Korei Północnej pomoc, jednak jeszcze pomocy zagranicznej.

Uważamy, że Unia Europejska może odegrać ważną rolę w ustanowieniu dyplomatycznego przełomu w stosunkach z rządem Korei Północnej. Wiele państw członkowskich UE utrzymuje stosunki dyplomatyczne z Koreą Północną, więc UE może odegrać kluczową rolę w tych działaniach.

Zwracamy się zatem do Komisji, aby skontaktowała się z rządem Korei Północnej i zaoferowała pomoc w opanowaniu epidemii wirusa COVID-19. Korea Północna stoi przed wieloma wyzwaniami związanymi z pandemią, tym samym – ma wiele potrzeb, takich jak żywność i szczepionki, ale najważniejsze jest wysłanie Paxlovidu i środków diagnostycznych.

Sprawa jest pilna, na szali jest bowiem życie ludzi.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

23 czerwca 2022
Ukraina ze statusem kandydata do Unii Europejskiej

Ukraina ze statusem kandydata do Unii Europejskiej

Ukraina ze statusem kandydata do Unii Europejskiej 🇪🇺🇺🇦 Podczas dzisiejszego głosowania na posiedzeniu plenar (...)

23 czerwca 2022
Głosowanie nad trzema raportami odnoszącymi się do pakietu Fit for 55

Głosowanie nad trzema raportami odnoszącymi się do pakiet (...)

🇪🇺 W związku z brakiem porozumienia podczas ostatniego posiedzenia PE w Strasburgu, ponownie głosowano nad trzema rap (...)

22 czerwca 2022
Komisja ECON

Komisja ECON

🇪🇺 Komisja ECON Podczas pierwszego spotkania od czasu ataku Rosji na Ukrainę z Christine Lagarde, prezes Europejski (...)

21 czerwca 2022
Wspólne głosowanie Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych oraz Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia

Wspólne głosowanie Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych (...)

🇪🇺 Wspólne głosowanie Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych oraz Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia, które do (...)