ogniska COVID-19 W Korei Północnej

🇪🇺 W Korei Północnej pojawiły się ogniska choroby COVID-19❗️

Korea Północna jest jednym z najbardziej odizolowanych miejsc na Ziemi. Do czwartku 12 maja w kraju oficjalnie nie odnotowano żadnych przypadków zachorowań na COVID-19, jednak obecnie rząd twierdzi, że 1,2 mln osób ma gorączkę i objawy podobne do objawów choroby COVID, 50 osób zmarło, a cały kraj został objęty ścisłą blokadą.

Podczas gdy w większości krajów świata liczba zachorowań na COVID-19 spada, w Korei Północnej wskaźnik szczepień wynosi 0%, a dostęp do placówek służby zdrowia jest ograniczony.

Przywódca Kim Dzong-un nazwał wybuch epidemii „największym zamieszaniem” od czasu powstania kraju. W istocie, wymykająca się spod kontroli epidemia wirusa może być wydarzeniem głęboko destabilizującym dla regionu Azji Północno-Wschodniej i dla całego świata.

Korea Południowa i Organizacja Narodów Zjednoczonych zaoferowały Korei Północnej pomoc, jednak jeszcze pomocy zagranicznej.

Uważamy, że Unia Europejska może odegrać ważną rolę w ustanowieniu dyplomatycznego przełomu w stosunkach z rządem Korei Północnej. Wiele państw członkowskich UE utrzymuje stosunki dyplomatyczne z Koreą Północną, więc UE może odegrać kluczową rolę w tych działaniach.

Zwracamy się zatem do Komisji, aby skontaktowała się z rządem Korei Północnej i zaoferowała pomoc w opanowaniu epidemii wirusa COVID-19. Korea Północna stoi przed wieloma wyzwaniami związanymi z pandemią, tym samym – ma wiele potrzeb, takich jak żywność i szczepionki, ale najważniejsze jest wysłanie Paxlovidu i środków diagnostycznych.

Sprawa jest pilna, na szali jest bowiem życie ludzi.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)