Obchody 80. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim w Parlamencie Europejskim

„Miasto Żywych. Miasto Umarłych” to wystawa poświęcona 80-tej rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Dziś w Parlamencie Europejskim otworzył ją Wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesor Piotr Gliński.

Wystawie towarzyszyła poruszała konferencja „Jeśli mamy zginąć, będziemy walczyć… a nasze czyny będą żyły wiecznie. Dziedzictwo bohaterów getta warszawskiego w 80-tą rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim” .

19 kwietnia minie 80. rocznica powstania w getcie warszawskim, bohaterskiego aktu oporu, który jest przykładem nieokiełznanego ludzkiego ducha i siły zbiorowego działania. PAMIĘTAJMY❗

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Wspólnie dla Ukrainy

Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie z (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)