Komisja REGI

W 🇪🇺 Parlamencie podczas komisji REGI miała miejsce wysokiego szczebla wymiana poglądów w sprawie przyszłości polityki spójności.

📑 Polityka ta obejmuje 2️⃣7️⃣ europejskich państw na wszystkich poziomach rozwoju. Dotyczy regionów UE zarówno najbardziej, jak i najmniej rozwiniętych. Jej celem jest terytorializacja i redukcja nierówności miedzy regionami.

Europejska 👤Komisarz ds. Spójności i Reform – E. Ferreira – zwróciła uwagę na to, jak dużą role stabilizująca polityka spójności odegrała we wcześniejszych kryzysach gospodarczych, pandemii koronawirusa, napływających uchodźców z Ukrainy uciekających przed inwazja rosyjska czy wzrastające ceny energii. Polityka spójności była czynnikiem stabilizującym. Dzięki niej i wsparciu komisji można było odpowiednio zareagować.

Jako komisja przygotowaliśmy i uruchomiliśmy programy na lata 2021-2027 oraz długofalowe inwestycje w transformacje ekologiczna i cyfrową. Polityka spójności jest wsparciem dla rozwoju inwestycji w Europie i powinna pozostać w centrum Unii Europejskiej.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)