Komisja ECON

Podczas ostatniego posiedzenia jednogłośnie przyjęliśmy raport „Wpływ nowych technologii na opodatkowanie: krypto i blockchain”, którego byłam kontrsprawozdawczynią.

Aktywa kryptograficzne muszą podlegać sprawiedliwemu, przejrzystemu i skutecznemu opodatkowaniu. W pierwszej kolejności jednak niezbędna jest ocena sposobów, w jakie różne państwa członkowskie opodatkowują aktywa kryptograficzne i oceny tych metod.

Konieczne jest także ustalenie jasnej i szeroko akceptowanej definicji aktywów. Transgraniczny charakter handlu aktywami kryptograficznymi sprawia, że ​​ważne jest również, aby wiedzieć, gdzie miałoby miejsce zdarzenie podlegające opodatkowaniu. Krajowe administracje powinny wykorzystywać wszystkie dostępne instrumenty w celu ułatwienia skutecznego poboru podatków, a jednym z tych instrumentów jest blockchain.

Unikalne funkcje Blockchain mogą zaoferować nowy sposób automatyzacji poboru podatków, ograniczenia korupcji i lepszej identyfikacji własności materialnych i niematerialnych aktywów, co pozwoli na lepsze opodatkowanie mobilnych podatników, twierdzą w sprawie rozstrzygania sporów.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)