Komisja ECON

Podczas ostatniego posiedzenia jednogłośnie przyjęliśmy raport „Wpływ nowych technologii na opodatkowanie: krypto i blockchain”, którego byłam kontrsprawozdawczynią.

Aktywa kryptograficzne muszą podlegać sprawiedliwemu, przejrzystemu i skutecznemu opodatkowaniu. W pierwszej kolejności jednak niezbędna jest ocena sposobów, w jakie różne państwa członkowskie opodatkowują aktywa kryptograficzne i oceny tych metod.

Konieczne jest także ustalenie jasnej i szeroko akceptowanej definicji aktywów. Transgraniczny charakter handlu aktywami kryptograficznymi sprawia, że ​​ważne jest również, aby wiedzieć, gdzie miałoby miejsce zdarzenie podlegające opodatkowaniu. Krajowe administracje powinny wykorzystywać wszystkie dostępne instrumenty w celu ułatwienia skutecznego poboru podatków, a jednym z tych instrumentów jest blockchain.

Unikalne funkcje Blockchain mogą zaoferować nowy sposób automatyzacji poboru podatków, ograniczenia korupcji i lepszej identyfikacji własności materialnych i niematerialnych aktywów, co pozwoli na lepsze opodatkowanie mobilnych podatników, twierdzą w sprawie rozstrzygania sporów.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

18 listopada 2022
jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie

jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strz (...)

Serdecznie dziękuję za zaproszenie! Niesamowity jubileusz - 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszyn (...)

17 listopada 2022
NIE DLA DEZINFORMACJI

NIE DLA DEZINFORMACJI

Nie dajmy się dezinformacji, weryfikujmy źródła newsów! Unia Europejska walczy z fałszywymi informacjami. 🇪🇺🇵 (...)

16 listopada 2022
Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskiej

Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskie (...)

Akt o usługach cyfrowych to zbiór nowych unijnych przepisów mających zapewnić bezpieczniejsze i bardziej rozliczalne śr (...)

16 listopada 2022
Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Seniorzy! Dziękuję, że mogę codziennie się od Was uczyć, obserwować i wspierać Wasze wspaniałe inicjatywy! Jestem pe (...)