Juz kilka tygodni oczekiwań…

🇵🇱W obronie polskich przedsiębiorców 🇪🇺 wystąpiłam z interwencją do KE w celu wykluczenie możliwości wyłudzeń środków pod szyldem programów wsparcia Komisji Europejskiej❗️❗️❗️

Wspieranie i rozwój europejskiej przedsiębiorczości, podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności naszych firm nie tylko na rynku europejskim, ale także światowym jest kluczem do rozwoju Europy!

Ważną częścią mojej pracy w Komisji Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim jest zapewnienie skutecznych programów wspierających przedsiębiorców w realizacji ich projektów, finansowanych nie tylko ze środków przyznanych poszczególnym państwom członkowskim w ramach polityki spójności, ale także ze środków na szczeblu Komisji Europejskiej – takie jak EIC Horizon i EIC Accelerator.

Dlatego odpowiadając na otrzymane od przedsiębiorców prośby wystąpiłam do KE z interwencją w celu wykluczenie możliwości wyłudzeń środków pod szyldem programów wsparcia Komisji Europejskiej.

Instytucje Europejskie muszą zapewnić rzetelną informację o inicjatywach realizowanych przez Unię Europejską Komisji!

Apeluję, by Komisja Europejska podjęła kroki naprawcze i zapewniała bezpieczne ubieganie się o fundusze z EIC Horizon i EIC Accelerator, aby wykluczyć nieuczciwe praktyki, które są bardzo niekorzystne dla rozwoju europejskiego biznesu.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)