W procesie wyrównywania zatrudnienia kobiet i mężczyzn w Zarządach, nie tylko słowo parytet ma znaczenie! Musimy zadbać o inwestycje we wspieranie kobiet, które chcą się rozwijać, pracować i osiągać zamierzone cele, również w czasie wychowywania dzieci! Ten najszczęśliwszy w życiu kobiety czas, często jest okupiony wypadnięciem z rynku pracy ze względu na brak możliwości oddania dziecka do żłobka, zapewnienia opieki poza
lekcyjnej czy elastycznego czasu zatrudnienia. Kobiety, które wybrały drogę godzenia życia zawodowego z rodzinnym muszą czuć wsparcie!
Propozycja wniosku z 2012 roku dot. dyrektywy narzucania państwom członkowskim twardych celów i sankcji, szczególnie na zatrudnianie określonej liczby kobiet w Zarządach Spółek notowanych na giełdzie jest
sprzeczne z zasadą pomocniczości oraz zasadą proporcjonalności. Wykracza także poza to, co jest konieczne do osiągnięcia celu.
Kobiety muszą być traktowane w sposób równy podczas procesu rekrutacji. Przejrzystość procedur i ocena kwalifikacji jest niezbędna, ale należy zaznaczyć , że wiele państw osiąga poprawę w tej materii bez wdrażania twardych regulacji.
Wspierajmy kobiety! Promujmy ich kompetencje! Wybierajmy do Zarządów najlepszych kandydatów zgodnie z zasadą równości płci, z zachowaniem poszanowania prawa i indywidualnego podejścia państw członkowskich.