Głosowanie w sprawie nowych przepisów zapewniających krajowym organom ds. równości

Na dzisiejszym posiedzeniu komisji FEMM / EMPL głosowałam w sprawie nowych przepisów zapewniających krajowym organom ds. równości – instytucjom publicznym chroniącym i udzielającym pomocy osobom doświadczającym dyskryminacji – większe uprawnienia, zasoby i niezależność.

Zapewnienie równości jest istotne w obszarze płci. Ważne jest to , aby osiągnąć równość szans kobiet i mężczyzn we wszystkich dziedzinach.

Istotnym jest, aby państwa członkowskie zapewniły odpowiedni personel oraz stabilne zasoby fizyczne, techniczne i finansowe w celu skutecznego wykonywania mandatu tego organu.
Należy zadbać o to, aby organy ds. równości były w stanie bezpłatnie udzielać pomocy osobom, które doświadczyły dyskryminacji – zaoferować im alternatywne sposoby rozwiązania sporu, np. mediacje.

Musimy wspierać i chronić osoby dotknięte dyskryminacją. Organy ds. równości będą w stanie w praktyce wspierać i chronić obywateli Europy przed dyskryminacją, zgodnie z tymi samymi standardami we wszystkich państwach członkowskich.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)