Głosowanie na komisji REGI

🇪🇺 Głosowanie na komisji REGI – przyjęliśmy jednogłośnie 2 sprawozdania dotyczące rozwoju terytorialnego i współpracy transgranicznej.

✅ Raport w sprawie rozwoju terytorialnego wzywa do uproszczenia zarządzania funduszami, włączenia priorytetów Agendy Terytorialnej 2030 do instrumentów prawnych i programów operacyjnych funduszy polityki spójności. Istotne jest dalsze promowanie zaangażowania gmin i regionów na różnych etapach wdrażania instrumentów terytorialnych, tak aby sprostały globalnym wyzwaniom wpływającym na spójność terytorialną.

✅ Raport w sprawie współpracy transgranicznej, między państwami członkowskimi UE a regionem sąsiedzkim. Wprowadzone zostały zmiany dot. ujednolicenia programów Interreg NEXT z programami Interreg. W raporcie zwrócono uwagę na konkretne kwestie związane ze współpracą ze wschodnim sąsiedztwem, podkreślając znaczenie wykorzystania nowych programów transgranicznych do realizacji wymiernych projektów, które przyczyniają się do poprawy łączności Ukrainy z regionami Unii Europejskiej, a także sprawią, że transport towarów i zboża stanie się bardziej wydajny.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)