Dziś pierwsze spotkanie kontrsprawozdawców

🇪🇺 Dziś pierwsze spotkanie kontrsprawozdawców dotyczące dalszej reformy przepisów dotyczących opodatkowania osób prawnych 💪

Kwestie konkurencyjności, innowacyjności, niezależności Państw Członkowskich w stosowaniu rozwiązań najbardziej odpowiednich dla polityki gospodarczej to moje priorytety❗️
Jestem zadowolona, że raport prezentuje postawę zdystansowaną i wyczekującą wobec różnych inicjatyw Komisji w dziedzinie podatków.

Dla mnie dodatkowo jest niezwykle ważne także wyhamowanie stałych dążeń unijnej machiny biurokratycznej do nad-regulacji.

Nabiera to szczególnego znaczenia w obecnej chwili – kiedy unijna gospodarka zaczyna wyraźnie odstawać od wiodących światowych potęg ze względu na słabą konkurencyjność.

Nie możemy udawać, że jest świetnie, że europejski przedsiębiorca ma się znakomicie i do pełni szczęścia potrzeba mu tylko jeszcze bardziej rozbudowanych regulacji. Jest dokładnie na odwrót❗️Widzę pilną potrzebę uproszczeń i redukcji przepisów. I wcale nie zawsze jest tak, że regulacje ogólnounijne spełniają ten cel lepiej niż krajowe…

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)