Ceremonia wręczenia Europejskiej Nagrody Obywatelskiej.

To wielka promocja wartości, a także współpracy.

🇵🇱 Polskimi laureatami nagrody zostały projekty „Dzień na U” Fundacji RaknRoll i poznańskie słuchowiska ambisoniczne dla dzieci niewidomych i niedowidzących.

„Dzień na U” to projekt Fundacji Rak’n’Roll, która zachęca do tego, by każdy z nas raz w roku znalazł czas na badania potwierdzające zdrowie. Bez straszenia rakiem czy inną chorobą, po prostu zachęcamy, by potwierdzić, że wszystko OK. Dzień na U to czas na badania profilaktyczne, którego każdy z nas potrzebuje raz w roku.

Z kolei Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe podjęło współpracę ze studenckim Radiem Meteor oraz z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla dzieci Niewidomych w Owińskach i zaprezentowało jego podopiecznym słuchowisko ambisoniczne pt.:„Współczesny Kopciuszek”. Słuchowiska powracają w nowej formie, stając się oknem na świat dla osób niewidomych i niedowidzących.

Słuchowiska ambisoniczne, czyli z dźwiękiem 360°, imitują autentyczne rozmieszczenie odgłosów w przestrzeni. Słuchacz zyskuje możliwość pełnego zanurzenia w dźwięku, aby czuł się nie tylko obserwatorem, ale i uczestnikiem wydarzeń.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)