Brak zgody Europy na wydawanie dokumentów przez Rosję na nielegalne zajmowanych terenach!

Jesteśmy zgodni – zagłosowaliśmy za nieuznawaniem dokumentów podróży wydanych przez Rosję na terenach, które nielegalnie okupuje na Ukrainie i tzw. terytoriach separatystycznych Gruzji, w celu wydania wizy lub przy przekraczaniu zewnętrznych granic UE.

Rosyjska aneksja Krymu i Sewastopola, Doniecka, Ługańska, Chersonia i Zaporoża na Ukrainie jest nielegalna, a my, jako przedstawiciele Unii Europejskiej, potępiamy decyzję Rosji o uznaniu niepodległości tzw. regionów separatystycznych Abchazji i Osetii Południowej w Gruzji.

Dlatego państwa członkowskie UE i sojusznicy z EOG nie powinni już akceptować dokumentów podróży wydanych przez Rosję w tych regionach. Zgodnie z propozycją, Komisja powinna skonsultować się z państwami członkowskimi UE i sporządzić listę rosyjskich dokumentów podróży, które nie powinny być akceptowane w przyszłości, mówią posłowie.

Musimy jednak pamiętać o prawie każdego człowieka do ucieczki przed konfliktem w Ukrainie i do wjazdu do UE ze względów humanitarnych. Nasze stanowisko upoważnia również Komisję do dodawania nowych regionów do listy terytoriów okupowanych lub usuwania ich za pomocą aktów delegowanych – które nie wymagają głosowania współprawodawców, ale wobec których zarówno Rada, jak i Parlament mogą wyrazić sprzeciw.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

18 listopada 2022
jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie

jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strz (...)

Serdecznie dziękuję za zaproszenie! Niesamowity jubileusz - 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszyn (...)

17 listopada 2022
NIE DLA DEZINFORMACJI

NIE DLA DEZINFORMACJI

Nie dajmy się dezinformacji, weryfikujmy źródła newsów! Unia Europejska walczy z fałszywymi informacjami. 🇪🇺🇵 (...)

16 listopada 2022
Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskiej

Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskie (...)

Akt o usługach cyfrowych to zbiór nowych unijnych przepisów mających zapewnić bezpieczniejsze i bardziej rozliczalne śr (...)

16 listopada 2022
Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Seniorzy! Dziękuję, że mogę codziennie się od Was uczyć, obserwować i wspierać Wasze wspaniałe inicjatywy! Jestem pe (...)