100 mln zł z budżetu państwa na zapewnienie pomoc restrukturyzacyjną dla spółki Rafako

🇪🇺 Komisja Europejska zatwierdziła, zgodnie z unijnymi zasadami pomocy publicznej, plan udzielenia przez Polskę 100 mln złotych pomocy restrukturyzacyjnej spółce Rafako.

Firma działa w sektorze energetycznym, ciepłowniczym, naftowym i gazowym.

Środki mają pomóc w częściowym sfinansowaniu planu restrukturyzacji i przywróceniu długoterminowej rentowności spółki do końca 2024 roku. Rafako i jego wierzyciele pokryją około 65 proc. oczekiwanych kosztów restrukturyzacji.

Pomoc jest konieczna, aby zapewnić Rafako przywrócenie długoterminowej rentowności. Dodatkowo przyczynia się do zielonej transformacji energetycznej Polski, ponieważ spółka opracowuje i dostarcza unikalne technologie, poprawiające efektywność środowiskową niektórych z największych elektrowni i projektów w Polsce.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Wspólnie dla Ukrainy

Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie z (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)