Za mną kolejne już spotkanie naszej grupy roboczej RRF WG

🇪🇺 Za mną kolejne już spotkanie naszej grupy roboczej ✅️RRF WG, na którym skupiłam się szczególnie na temacie MŚP, start-upów oraz reform instytucjonalnych poprawiających sytuację ludzi młodych na rynku pracy.

👍Udział w duskusji z Bernardo Theotónio Pereira z Organizacji Młodych Przedsiębiorców Unii Europejskiej; Nicoletta Merlo z Włoskiej Konfederacji Związków Zawodowych (CISL), Sekcji Młodzieżowej Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (ETUC); Francesco Corti z Uniwersytetu w Mediolanie; Maria Rodriguez Alcazar z Europejskiego Forum Młodzieży.

❗️Zależało mi na ustaleniu w jaki sposób zostaną zabezpieczone interesy MŚP w poszczególnych Krajowych Planach Odbudowy w kontekście realizacji trzech z sześciu filarów: zielonej i cyfrowej transformacji oraz inteligentnego wzrostu.

❗️W kontekście ludzi młodych na rynku pracy poddałam pod dyskusję kwestię poprawy sytuacji młodych osób na rynku pracy oraz odzwierciedlenie jej w Krajowych Planach Odbudowy.

🇵🇱🇪🇺Jako członkini Podkomisji FISC skupiłam się także na zagadnieniu związanym z podatkami – zadając pytanie dotyczące rozwiązań w poszczególnych KPO dla młodych ludzi w kontekście odprowadzania podatków. Polska wprowadziła w tym sektorze już w 2019 roku zerowy PIT dla osób do 26ego roku życia. 🇵🇱

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

14 marca 2023
Europejczycy niezmiennie popierają Ukrainę

Europejczycy niezmiennie popierają Ukrainę

🇪🇺🇺🇦 Dane zebrane przez Dział Monitorowania Opinii Publicznej potwierdziły to, co widzimy na codzień - rok po  (...)

13 marca 2023
Otwarcie Domu i Klubu Senior+ w Brzezinach

Otwarcie Domu i Klubu Senior+ w Brzezinach

Każda inwestycja dla mieszkańców ogromnie mnie cieszy. Nie inaczej jest w przypadku Domu i Klubu Senior+ ❗❗ 💐 DZ (...)

13 marca 2023
Dziś rozpoczynamy Sesję Plenarną w Strasburgu

Dziś rozpoczynamy Sesję Plenarną w Strasburgu

Dziś rusza kolejna sesja plenarną w Strasburgu, a w niej: - efektywność energetyczna budynków - cel klimatyczny na 2 (...)

12 marca 2023
Dzień Kobiet u Krotoszyńskich Seniorów

Dzień Kobiet u Krotoszyńskich Seniorów

Niemal 200 aktywnych Pań zebrało się w restauracji Cristal w Krotoszynie by świętować 🌷 NASZ dzień. Związkowi E (...)