Za mną kolejne już spotkanie naszej grupy roboczej RRF WG

🇪🇺 Za mną kolejne już spotkanie naszej grupy roboczej ✅️RRF WG, na którym skupiłam się szczególnie na temacie MŚP, start-upów oraz reform instytucjonalnych poprawiających sytuację ludzi młodych na rynku pracy.

👍Udział w duskusji z Bernardo Theotónio Pereira z Organizacji Młodych Przedsiębiorców Unii Europejskiej; Nicoletta Merlo z Włoskiej Konfederacji Związków Zawodowych (CISL), Sekcji Młodzieżowej Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (ETUC); Francesco Corti z Uniwersytetu w Mediolanie; Maria Rodriguez Alcazar z Europejskiego Forum Młodzieży.

❗️Zależało mi na ustaleniu w jaki sposób zostaną zabezpieczone interesy MŚP w poszczególnych Krajowych Planach Odbudowy w kontekście realizacji trzech z sześciu filarów: zielonej i cyfrowej transformacji oraz inteligentnego wzrostu.

❗️W kontekście ludzi młodych na rynku pracy poddałam pod dyskusję kwestię poprawy sytuacji młodych osób na rynku pracy oraz odzwierciedlenie jej w Krajowych Planach Odbudowy.

🇵🇱🇪🇺Jako członkini Podkomisji FISC skupiłam się także na zagadnieniu związanym z podatkami – zadając pytanie dotyczące rozwiązań w poszczególnych KPO dla młodych ludzi w kontekście odprowadzania podatków. Polska wprowadziła w tym sektorze już w 2019 roku zerowy PIT dla osób do 26ego roku życia. 🇵🇱

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)