Za mną kolejne już spotkanie naszej grupy roboczej RRF WG

🇪🇺 Za mną kolejne już spotkanie naszej grupy roboczej ✅️RRF WG, na którym skupiłam się szczególnie na temacie MŚP, start-upów oraz reform instytucjonalnych poprawiających sytuację ludzi młodych na rynku pracy.

👍Udział w duskusji z Bernardo Theotónio Pereira z Organizacji Młodych Przedsiębiorców Unii Europejskiej; Nicoletta Merlo z Włoskiej Konfederacji Związków Zawodowych (CISL), Sekcji Młodzieżowej Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (ETUC); Francesco Corti z Uniwersytetu w Mediolanie; Maria Rodriguez Alcazar z Europejskiego Forum Młodzieży.

❗️Zależało mi na ustaleniu w jaki sposób zostaną zabezpieczone interesy MŚP w poszczególnych Krajowych Planach Odbudowy w kontekście realizacji trzech z sześciu filarów: zielonej i cyfrowej transformacji oraz inteligentnego wzrostu.

❗️W kontekście ludzi młodych na rynku pracy poddałam pod dyskusję kwestię poprawy sytuacji młodych osób na rynku pracy oraz odzwierciedlenie jej w Krajowych Planach Odbudowy.

🇵🇱🇪🇺Jako członkini Podkomisji FISC skupiłam się także na zagadnieniu związanym z podatkami – zadając pytanie dotyczące rozwiązań w poszczególnych KPO dla młodych ludzi w kontekście odprowadzania podatków. Polska wprowadziła w tym sektorze już w 2019 roku zerowy PIT dla osób do 26ego roku życia. 🇵🇱

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

18 listopada 2022
jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie

jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strz (...)

Serdecznie dziękuję za zaproszenie! Niesamowity jubileusz - 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszyn (...)

17 listopada 2022
NIE DLA DEZINFORMACJI

NIE DLA DEZINFORMACJI

Nie dajmy się dezinformacji, weryfikujmy źródła newsów! Unia Europejska walczy z fałszywymi informacjami. 🇪🇺🇵 (...)

16 listopada 2022
Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskiej

Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskie (...)

Akt o usługach cyfrowych to zbiór nowych unijnych przepisów mających zapewnić bezpieczniejsze i bardziej rozliczalne śr (...)

16 listopada 2022
Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Seniorzy! Dziękuję, że mogę codziennie się od Was uczyć, obserwować i wspierać Wasze wspaniałe inicjatywy! Jestem pe (...)