Wzywamy do europejskiej inicjatywy pokojowej

Jako Parlament Europejski przyjęliśmy rezolucję, która wzywa do zakończenia przedłużającego się konfliktu izraelsko-palestyńskiego i okupacji terytoriów palestyńskich poprzez wznowienie rzeczywistych rozmów pokojowych. Unia Europejska powinna zorganizować międzynarodową konferencję w celu przywrócenia rozwiązania dwupaństwowego, aby przywrócić polityczne perspektywy dla długotrwałego pokoju.

Zdecydowanie potępiamy ciągły terroryzm skierowany przeciwko Izraelowi i w pełni uznajemy uzasadnione obawy Izraela dotyczące bezpieczeństwa oraz jego prawo do walki z aktami przemocy i ochrony ludności cywilnej. Wzywamy także do natychmiastowego zakończenia nielegalnego osadnictwa izraelskiego. Istotnym punktem jest także wezwanie do przeprowadzenia zaległych wyborów w Palestynie.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)