Wstępne porozumienie w sprawie nowych przepisów dot korporacji

Podczas wspólnego posiedzenia komisji ECON i JURI zatwierdziliśmy wstępne porozumienie w sprawie nowych przepisów, które wkrótce zobowiążą duże korporacje międzynarodowe do publicznego deklarowania, jakie podatki płacą w każdym kraju Unii Europejskiej.

Dzięki nim Europa wyznacza trendy, przyjmując jako pierwsze na świecie prawo, które udostępni publicznie nieujawnione obecnie informacje.

Uzgodniona ustawa będzie wymagała od międzynarodowych korporacji i ich spółek zależnych (o rocznych dochodach przekraczających 750 mln euro, które działają w więcej niż jednym kraju) publikowania i udostępniania kwot podatków płaconych w każdym państwie członkowskim.

Sprawozdawczość obejmie również każde państwo trzecie znajdujące się na unijnym wykazie jurysdykcji niechętnych do współpracy (tzw. „czarnej” i „szarej” liście Unii Europejskiej).

Takie informacje będą musiały zostać udostępnione w Internecie przy użyciu wspólnego szablonu.

Zobowiązując duże korporacje międzynarodowe do ujawniania, gdzie płacą podatki w Europie i w rajach podatkowych, rzucimy światło na podejrzane transakcje.

Około 80% zysków przerzucanych w Unii Europejskiej trafia do unijnych rajów podatkowych. Dzięki nowemu prawu będziemy mogli temu przeciwdziałać.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)