Wspólne posiedzenie Komisji FEMM oraz Komisji JURI

Głosowaliśmy nad tymczasowym porozumieniem w sprawie tzw. dyrektywy „Kobiety w zarządach” (Women on Boards) będącym wynikiem negocjacji międzyinstytucjonalnych.

Negocjatorzy PE i Rady UE osiągnęli historyczne porozumienie w związku z tą dyrektywą. Współsprawozdawcami tej sprawy są członek FEMM Evelyn Regner i członek JURI Lara Wolters. Celem dyrektywy jest wprowadzenie przejrzystych procedur rekrutacji w przedsiębiorstwach, tak aby co najmniej 40% stanowisk dyrektorów niewykonawczych lub 33% wszystkich stanowisk dyrektorskich było zajmowanych przez osoby płci niedostatecznie reprezentowanej.

Komisja FEMM głosowała również nad przyjęciem trzech sprawozdań.
1️⃣ Pierwsze to sprawozdanie w sprawie ubóstwa kobiet w Europie. Należy zaproponować środki mające na celu zapewnienie, że ubóstwo kobiet w Europie nie będzie już dłużej wynikiem dyskryminacji trwającej przez całe życie.
2️⃣ Drugie sprawozdanie to „Dyskryminacja międzysektorowa w Unii Europejskiej: sytuacja społeczno-gospodarcza kobiet pochodzących z Afryki, Bliskiego Wschodu, Ameryki Łacińskiej i Azji” dotyczy społeczności kobiet w Europie pochodzenia afrykańskiego, bliskowschodniego, latynoamerykańskiego azjatyckiego, aby lepiej zrozumieć ich pozycję społeczno-gospodarczą w społeczeństwie.
3️⃣ Trzecie to „Długoterminowa wizja obszarów wiejskich UE – w kierunku silniejszych, połączonych, odpornych i dobrze prosperujących obszarów wiejskich do 2040 r.”, przy którym pełnię funkcję kontrsprawozdawczyni.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

14 marca 2023
Europejczycy niezmiennie popierają Ukrainę

Europejczycy niezmiennie popierają Ukrainę

🇪🇺🇺🇦 Dane zebrane przez Dział Monitorowania Opinii Publicznej potwierdziły to, co widzimy na codzień - rok po  (...)

13 marca 2023
Otwarcie Domu i Klubu Senior+ w Brzezinach

Otwarcie Domu i Klubu Senior+ w Brzezinach

Każda inwestycja dla mieszkańców ogromnie mnie cieszy. Nie inaczej jest w przypadku Domu i Klubu Senior+ ❗❗ 💐 DZ (...)

13 marca 2023
Dziś rozpoczynamy Sesję Plenarną w Strasburgu

Dziś rozpoczynamy Sesję Plenarną w Strasburgu

Dziś rusza kolejna sesja plenarną w Strasburgu, a w niej: - efektywność energetyczna budynków - cel klimatyczny na 2 (...)

12 marca 2023
Dzień Kobiet u Krotoszyńskich Seniorów

Dzień Kobiet u Krotoszyńskich Seniorów

Niemal 200 aktywnych Pań zebrało się w restauracji Cristal w Krotoszynie by świętować 🌷 NASZ dzień. Związkowi E (...)