Wspólne posiedzenie Komisji FEMM oraz Komisji JURI

Głosowaliśmy nad tymczasowym porozumieniem w sprawie tzw. dyrektywy „Kobiety w zarządach” (Women on Boards) będącym wynikiem negocjacji międzyinstytucjonalnych.

Negocjatorzy PE i Rady UE osiągnęli historyczne porozumienie w związku z tą dyrektywą. Współsprawozdawcami tej sprawy są członek FEMM Evelyn Regner i członek JURI Lara Wolters. Celem dyrektywy jest wprowadzenie przejrzystych procedur rekrutacji w przedsiębiorstwach, tak aby co najmniej 40% stanowisk dyrektorów niewykonawczych lub 33% wszystkich stanowisk dyrektorskich było zajmowanych przez osoby płci niedostatecznie reprezentowanej.

Komisja FEMM głosowała również nad przyjęciem trzech sprawozdań.
1️⃣ Pierwsze to sprawozdanie w sprawie ubóstwa kobiet w Europie. Należy zaproponować środki mające na celu zapewnienie, że ubóstwo kobiet w Europie nie będzie już dłużej wynikiem dyskryminacji trwającej przez całe życie.
2️⃣ Drugie sprawozdanie to „Dyskryminacja międzysektorowa w Unii Europejskiej: sytuacja społeczno-gospodarcza kobiet pochodzących z Afryki, Bliskiego Wschodu, Ameryki Łacińskiej i Azji” dotyczy społeczności kobiet w Europie pochodzenia afrykańskiego, bliskowschodniego, latynoamerykańskiego azjatyckiego, aby lepiej zrozumieć ich pozycję społeczno-gospodarczą w społeczeństwie.
3️⃣ Trzecie to „Długoterminowa wizja obszarów wiejskich UE – w kierunku silniejszych, połączonych, odpornych i dobrze prosperujących obszarów wiejskich do 2040 r.”, przy którym pełnię funkcję kontrsprawozdawczyni.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

2 sierpnia 2022
Pierwsza część pomocy makrofinansowej dla Ukrainy została wypłacona

Pierwsza część pomocy makrofinansowej dla Ukrainy został (...)

Komisja Europejska wypłaciła dziś pierwszą połowę (500 mln EUR) nowej pomocy makrofinansowej dla Ukrainy o wartości 1  (...)

2 sierpnia 2022
Cześć i chwała bohaterom

Cześć i chwała bohaterom

Z okazji wczorajszej rocznicy złożyliśmy kwiaty pod tablicą pamiątkową przy ul. Kościuszki w Kępnie upamiętniając 7 (...)

2 sierpnia 2022
Świadczenia dla druhów OSP z powiatu Kępińskiego

Świadczenia dla druhów OSP z powiatu Kępińskiego

Już ponad 200 druhów OSP z powiatu Kępińskiego 👍 oraz kilkuset z województwa Wielkopolskiego odebrało decyzję o d (...)

1 sierpnia 2022
Świadczenia ratownicze dla druhów OSP z gminy Kobyla Góra

Świadczenia ratownicze dla druhów OSP z gminy Kobyla Góra

🚒 Dzięki ustawie wprowadzonej z początkiem tego roku, wdrożono wiele istotnych zmian w zakresie działania OSP. Wśród (...)