Wspólne posiedzenie Komisji FEMM oraz Komisji JURI

Głosowaliśmy nad tymczasowym porozumieniem w sprawie tzw. dyrektywy „Kobiety w zarządach” (Women on Boards) będącym wynikiem negocjacji międzyinstytucjonalnych.

Negocjatorzy PE i Rady UE osiągnęli historyczne porozumienie w związku z tą dyrektywą. Współsprawozdawcami tej sprawy są członek FEMM Evelyn Regner i członek JURI Lara Wolters. Celem dyrektywy jest wprowadzenie przejrzystych procedur rekrutacji w przedsiębiorstwach, tak aby co najmniej 40% stanowisk dyrektorów niewykonawczych lub 33% wszystkich stanowisk dyrektorskich było zajmowanych przez osoby płci niedostatecznie reprezentowanej.

Komisja FEMM głosowała również nad przyjęciem trzech sprawozdań.
1️⃣ Pierwsze to sprawozdanie w sprawie ubóstwa kobiet w Europie. Należy zaproponować środki mające na celu zapewnienie, że ubóstwo kobiet w Europie nie będzie już dłużej wynikiem dyskryminacji trwającej przez całe życie.
2️⃣ Drugie sprawozdanie to „Dyskryminacja międzysektorowa w Unii Europejskiej: sytuacja społeczno-gospodarcza kobiet pochodzących z Afryki, Bliskiego Wschodu, Ameryki Łacińskiej i Azji” dotyczy społeczności kobiet w Europie pochodzenia afrykańskiego, bliskowschodniego, latynoamerykańskiego azjatyckiego, aby lepiej zrozumieć ich pozycję społeczno-gospodarczą w społeczeństwie.
3️⃣ Trzecie to „Długoterminowa wizja obszarów wiejskich UE – w kierunku silniejszych, połączonych, odpornych i dobrze prosperujących obszarów wiejskich do 2040 r.”, przy którym pełnię funkcję kontrsprawozdawczyni.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

18 listopada 2022
jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie

jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strz (...)

Serdecznie dziękuję za zaproszenie! Niesamowity jubileusz - 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszyn (...)

17 listopada 2022
NIE DLA DEZINFORMACJI

NIE DLA DEZINFORMACJI

Nie dajmy się dezinformacji, weryfikujmy źródła newsów! Unia Europejska walczy z fałszywymi informacjami. 🇪🇺🇵 (...)

16 listopada 2022
Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskiej

Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskie (...)

Akt o usługach cyfrowych to zbiór nowych unijnych przepisów mających zapewnić bezpieczniejsze i bardziej rozliczalne śr (...)

16 listopada 2022
Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Seniorzy! Dziękuję, że mogę codziennie się od Was uczyć, obserwować i wspierać Wasze wspaniałe inicjatywy! Jestem pe (...)