Wsparcie dla programów rozwoju wokół Morza Bałtyckiego – już dziś złóż swój wniosek

Podczas ostatniej komisji REGI debatowaliśmy z premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuelą Schwesig na temat współpracy w regionie Morza Bałtyckiego.

Obszar Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego obejmuje dziewięć krajów, z których osiem to państwa członkowskie UE (Dania, Estonia, Finlandia, Litwa, Łotwa, Polska, Szwecja i część Niemiec) oraz część Norwegii.

Program obejmuje obszar około 2,9 mln km², na którym mieszka 80 mln mieszkańców. Rozciąga się od centralnych części Europy aż po jej najbardziej wysunięte na północ peryferie, obejmując europejskie obszary metropolitalne. Większość obszaru objętego programem zalicza się do obszarów wiejskich.

Obecnie trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów małych, który potrwa do 26 stycznia 2023 r., a projektów głównych do 14 marca 2023 r. Zachęcam do składania wniosków! Więcej informacji

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)