Wsparcie dla programów rozwoju wokół Morza Bałtyckiego – już dziś złóż swój wniosek

Podczas ostatniej komisji REGI debatowaliśmy z premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuelą Schwesig na temat współpracy w regionie Morza Bałtyckiego.

Obszar Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego obejmuje dziewięć krajów, z których osiem to państwa członkowskie UE (Dania, Estonia, Finlandia, Litwa, Łotwa, Polska, Szwecja i część Niemiec) oraz część Norwegii.

Program obejmuje obszar około 2,9 mln km², na którym mieszka 80 mln mieszkańców. Rozciąga się od centralnych części Europy aż po jej najbardziej wysunięte na północ peryferie, obejmując europejskie obszary metropolitalne. Większość obszaru objętego programem zalicza się do obszarów wiejskich.

Obecnie trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów małych, który potrwa do 26 stycznia 2023 r., a projektów głównych do 14 marca 2023 r. Zachęcam do składania wniosków! Więcej informacji

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Wspólnie dla Ukrainy

Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie z (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)