Wizy humanitarne dla rosyjskich dysydentów zagrożonych politycznym prześladowaniem są niezbędne

Jako Parlament Europejski potępiamy ten politycznie umotywowany wyrok i żądamy natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia rosyjsko-brytyjskiego dziennikarza Władimira Kara-Murzy!

Konieczne jest także, aby państwa członkowskie UE w Radzie przyjęły surowe sankcje w ramach globalnego systemu sankcji UE w zakresie praw człowieka wobec rosyjskich sędziów, prokuratorów i innych osób odpowiedzialnych za arbitralne oskarżenia, zatrzymania i tortury w procesach o podłożu politycznym. Musimy również zapewnić wizy humanitarne i inne wsparcie rosyjskim dysydentom zagrożonym ściganiem politycznym.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Wspólnie dla Ukrainy

Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie z (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)