Walczymy o środowisko wolne od toksyn

Przyjęliśmy nowe zasady dotyczące trwałych zanieczyszczeń organicznych (POP) oraz sposobu zarządzania odpadami, które je zawierają.

Chociaż TZO na ogół nie są obecne w nowych produktach, nadal można je znaleźć w odpadach, a tym samym stanowią one zagrożenie dla środowiska i zdrowia ludzkiego. Aby chronić obiegowy cykl życia produktów, materiały zawierające poziomy TZO przekraczające nowe i obniżone wartości graniczne stężenia będą musiały zostać zniszczone i nie będą mogły być poddawane recyklingowi.

Naszym celem jest ochrona naszego zdrowia i środowiska oraz zapewnienie prawdziwie cyrkularnej gospodarki, wolnej od toksycznych substancji chemicznych.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

18 listopada 2022
jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie

jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strz (...)

Serdecznie dziękuję za zaproszenie! Niesamowity jubileusz - 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszyn (...)

17 listopada 2022
NIE DLA DEZINFORMACJI

NIE DLA DEZINFORMACJI

Nie dajmy się dezinformacji, weryfikujmy źródła newsów! Unia Europejska walczy z fałszywymi informacjami. 🇪🇺🇵 (...)

16 listopada 2022
Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskiej

Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskie (...)

Akt o usługach cyfrowych to zbiór nowych unijnych przepisów mających zapewnić bezpieczniejsze i bardziej rozliczalne śr (...)

16 listopada 2022
Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Seniorzy! Dziękuję, że mogę codziennie się od Was uczyć, obserwować i wspierać Wasze wspaniałe inicjatywy! Jestem pe (...)