Uproszczona procedura odwrotnego obciążenia VAT

🇪🇺 Jako Kontrsprawozdawczyni zgadzam się z propozycją Komisji Europejskiej oraz popieram przyjęcie uproszczonej procedury odwrotnego obciążenia VAT.

Dzięki mechanizmowi odwrotnego obciążenia VAT, gdzie podatek nie jest naliczany przez dostawcę, ale rozliczany przez klienta, w jego deklaracji VAT możemy skuteczniej walczyć z oszustwami wewnątrzwspólnotowymi typu „znikający przedsiębiorca”.

Takie podejście daje w Państwach Członkowskich, Naszych Ojczyznach, możliwość skuteczniejszej walki z oszustwami podatkowymi, w tym właśnie wrażliwym i szczególnie narażonym obszarze.

Chciałabym zwrócić uwagę, że w 🇵🇱 Polsce – mojej Ojczyźnie, oszustwa VAT-owskie były kiedyś prawdziwą zmorą❗
Dziś mogę powiedzieć, że skuteczna walka z tymi oszustwami Rządu Premiera Mateusza Morawieckiego umożliwiła zmniejszenie luki VAT z ponad 25% do ok. 9%!

Dlatego uważam, że przedłużenie wspólnie wypracowanego i niezwykle ważnego mechanizmu do 2025 roku, daje nam niezbędny czas na przedyskutowanie i znalezienie konsensusu w kwestii docelowego systemu VAT w Europie, który ten zaproponowany przez Polskę do tej pory nie zdołał zdobyć poparcia w Radzie.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)