Ułatwienia w transporcie drogowym towarów

Mamy zielone światło na umowy UE z Ukrainą i Mołdawią, które mają ułatwić transgraniczny transport towarów. To jedno z działań w ramach reakcji Unii Europejskiej na zakłócenia w sektorze transportu na Ukrainie i w Mołdawii, spowodowane nieuzasadnioną inwazją Rosji na Ukrainę.

Ukraińska przestrzeń powietrzna została zamknięta dla ruchu cywilnego, a eksport morski poważnie ograniczony. Ukraina musi znaleźć alternatywne trasy drogowe, aby móc eksportować swoje zapasy zboża, paliwa, żywności i innych istotnych towarów. Podobne problemy ma Mołdawia, która potrzebuje alternatywnych dróg tranzytowych przez UE oraz pomocy w tranzycie ukraińskich towarów przez swoje terytorium.

Ponadto umowa między UE a Ukrainą umożliwi ukraińskim kierowcom dalsze korzystanie z ich obecnych ukraińskich praw jazdy i świadectw kwalifikacji zawodowych do prowadzenia pojazdów w UE, bez konieczności posiadania międzynarodowego pozwolenia na prowadzenie pojazdów.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

18 listopada 2022
jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie

jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strz (...)

Serdecznie dziękuję za zaproszenie! Niesamowity jubileusz - 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszyn (...)

17 listopada 2022
NIE DLA DEZINFORMACJI

NIE DLA DEZINFORMACJI

Nie dajmy się dezinformacji, weryfikujmy źródła newsów! Unia Europejska walczy z fałszywymi informacjami. 🇪🇺🇵 (...)

16 listopada 2022
Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskiej

Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskie (...)

Akt o usługach cyfrowych to zbiór nowych unijnych przepisów mających zapewnić bezpieczniejsze i bardziej rozliczalne śr (...)

16 listopada 2022
Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Seniorzy! Dziękuję, że mogę codziennie się od Was uczyć, obserwować i wspierać Wasze wspaniałe inicjatywy! Jestem pe (...)