Straty w podatku dochodowym od osób prawnych

Co roku w Unii Europejskiej tracimy ok. 140 miliardów euro z tytułu strat w podatku dochodowym od osób prawnych, które można przeznaczyć m. in. na zdrowie, walkę z klęskami żywiołowymi czy edukację.

Wymiana informacji podatkowych przy zachowaniu poszanowania kompetencji właściwych dla krajów członkowskich ma nieoceniony wpływ na walkę z oszustwami podatkowymi.

Nie twórzmy jednak kolejnych regulacji z pominięciem dialogu z przedsiębiorcami, dla których jeszcze bardziej szczegółowy system raportowania będzie obciążeniem kosztowym i czasowym.

Przedsiębiorcy powinni zajmować się biznesem bo to gwarancja naszego wspólnego dobrobytu

Mamy już 6 wdrożonych dyrektyw dot. wymiany informacji podatkowej , kolejne 2 przed nami, a nie jesteśmy w stanie skutecznie zająć się europejskimi rajami podatkowymi czy „złotymi paszportami”

Czy wiecie państwo , że tylko 4% z 50 pozycji danych przekazywanych zgodnie z dyrektywą DAC 3 zostało wykorzystanych? Nie mamy też danych na temat efektywności wdrożonych dyrektyw.

Czy wobec tego, kolejne planowanie zmian w kwestiach np. raportowania przez przedsiębiorców szczegółowej listy dochodów i aktywów jest potrzebne?

Czy przekazywanie informacji dot.„ uprzednich porozumień cenowych” , w których najistotniejsza jest ochrona wskaźników finansowych przedsiębiorstwa nie naruszy zasady konkurencyjności na jednolitym rynku?

Wykorzystajmy należycie narzędzia które już mamy, udoskonalajmy i monitorujmy współpracę. Nie pozwólmy na to, by niektóre Państwa Członkowskie stosowały wymogi DAC w minimalnym stopniu.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)