Sprawozdanie w sprawie odwrócenia tendencji demograficznych

w regionach UE za pomocą instrumentów polityki spójności.

Czas na odwrócenie negatywnych trendów demograficznych w UE! Kolejny mój bardzo ważny RAPORT!

Przyjęte jednomyślnie podczas ostatniej Komisji REGI: Sprawozdanie w sprawie odwrócenia tendencji demograficznych w regionach UE za pomocą instrumentów polityki spójności.

Migracja z obszarów wiejskich do miejskich, ze słabiej rozwiniętych do lepiej rozwiniętych regionów kraju, ze Wschodu na Zachód i z Europy Południowej na Północ mają widoczny wpływ na społeczeństwo UE. Bezpośrednio oddziaływają na życie Europejczyków na każdym szczeblu – unijnym, krajowym, regionalnym i lokalnym!

Niż demograficzny zwiększa istniejące nierówności, wywierając widoczny wpływ na jakość życia, spójność społeczną, gospodarczą i terytorialną UE. Pogłębia przepaść między regionami bardziej rozwiniętymi a uboższymi. To nie tylko problem obszarów wiejskich, ale także i miejskich. Dlatego władze lokalne i regionalne muszą odgrywać decydującą rolę w tworzeniu strategii terytorialnych.  Kluczowe jest  uwzględnienie potrzeby rozwojowych i potencjał tych obszarów, w tym tendencje gospodarcze, społeczne i demograficzne.

Polityka spójności to jedno z narzędzi które może zwiększyć i podnieść atrakcyjności obszarów wyludniających się wspierając infrastrukturę, współpracę podmiotów publicznych i prywatnych, pobudzając inwestycje, tworzenie miejsc pracy, edukacji, czy rozwoju usług  np. zdrowotnych.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

22 listopada 2023
Prezydent Kenii William Ruto w Parlamencie Europejskim

Prezydent Kenii William Ruto w Parlamencie Europejskim

🇪🇺 W Parlamencie Europejskim gościliśmy Prezydenta Kenii Williama Ruto. Wezwał do zacieśnienia współpracy między (...)

21 listopada 2023
Ważne kroki w kierunku zrównoważonej konsumpcji!

Ważne kroki w kierunku zrównoważonej konsumpcji!

🌍🛠️ Parlament Europejski podejmuje ważne kroki w kierunku zrównoważonej konsumpcji! Wczoraj przyjęliśmy stanowis (...)

21 listopada 2023
Debata w sprawie zmian traktatów

Debata w sprawie zmian traktatów

🇪🇺 Dziś podczas Sesji Plenarnej Parlamentu Europejskiego bardzo ważna debata dla nas Polaków i wszystkich Europejczy (...)

19 listopada 2023
Sesja Plenarną w Strasburgu!

Sesja Plenarną w Strasburgu!

🇪🇺 Już jutro rozpoczynamy Sesję Plenarną  (...)