Sesja plenarna – IMCO

🇪🇺 Parlament Europejski gotowy do negocjacji w sprawie nowego rozporządzenia dotyczącego materiałów budowlanych.

We wtorek na sesji plenarnej przyjęto stanowisko negocjacyjne Parlamentu w sprawie nowego rozporządzenia dotyczącego wyrobów budowlanych 🧱.

Planowane rozporządzenie zaktualizuje istniejące przepisy z 2011 r. i zharmonizuje warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych.

🏗️ Proponujemy zawężenia pierwotnego wniosku Komisji Europejskiej oraz spójniejsze i jaśniejsze zdefiniowanie. W szczególności pominięcie wyrobów budowlanych wytwarzanych bezpośrednio na placu budowy, ponieważ w tym przypadku nie ma mowy o wprowadzaniu do obrotu, a także pominięcie małych domów prefabrykowanych o określonej wielkości i większości drukarek 3D.

Jednym z priorytetów Parlamentu w odniesieniu do tego wniosku jest poprawa przestarzałego i nieefektywnego procesu normalizacji, który przez lata doprowadził do znacznych zaległości w składaniu wniosków. Ponieważ normy nie zostały przyjęte wystarczająco szybko, państwa członkowskie musiały wprowadzić różne wymagania, tworząc w ten sposób znaczne bariery handlowe w UE.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)