Rozwiązanie Fast Care przyjęte

Rozwiązanie Fast Care zostało przyjęte To kolejny krok w celu zapewnienia pomocy krajom Unii Europejskiej w odpowiedzi na konsekwencje wojny w Ukrainie.🇪🇺🇺🇦

Nowe przepisy upraszczają zasady dla państw członkowskich korzystających z funduszy polityki spójności w celu rozwiązania problemów migracyjnych i inwestycyjnych spowodowanych rosyjską agresją w Ukrainie.

Jako wicekoordynatorka EKR w REGI jestem dumna z wkładu, który jako Komisja Rozwoju Regionalnego wnieśliśmy w celu przyspieszenia prac nad wnioskiem Komisji Europejskiej.🇪🇺

Reakcja na skutki rosyjskiej agresji musi być szybka i zdecydowana, dzięki FAST-CARE polityka spójności pomoże ukraińskim uchodźcom i pozwoli europejskim miastom, gminom i gospodarce UE złagodzić bezpośrednie i pośrednie skutki tej strasznej wojny❗ Prefinansowanie będzie miało wysokość 3,5 mld euro w latach 2022 i 2023.

Co warto podkreślić – pakiet awaryjny nie odbędzie się kosztem długoterminowych inwestycji❗

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

18 listopada 2022
jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie

jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strz (...)

Serdecznie dziękuję za zaproszenie! Niesamowity jubileusz - 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszyn (...)

17 listopada 2022
NIE DLA DEZINFORMACJI

NIE DLA DEZINFORMACJI

Nie dajmy się dezinformacji, weryfikujmy źródła newsów! Unia Europejska walczy z fałszywymi informacjami. 🇪🇺🇵 (...)

16 listopada 2022
Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskiej

Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskie (...)

Akt o usługach cyfrowych to zbiór nowych unijnych przepisów mających zapewnić bezpieczniejsze i bardziej rozliczalne śr (...)

16 listopada 2022
Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Seniorzy! Dziękuję, że mogę codziennie się od Was uczyć, obserwować i wspierać Wasze wspaniałe inicjatywy! Jestem pe (...)