Rekordowy poziom cen energii w Unii Europejskiej

🇪🇺 Rekordowy poziom cen energii w Unii Europejskiej był dziś dla mnie kluczowym tematem debaty podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego w Strasbourgu🇪🇺

❗️Dramatyczna sytuacja na rynku energetycznym wpływa paraliżująco na gospodarkę, rolnictwo, przedsiębiorstwa i każdego z nas. Problem nie jest tylko wynikiem wojny na Ukrainie, ale samej Unii Europejskiej, która realizując politykę zielonego ładu wprowadziła gwałtowne ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i szalone cele osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.- nie uwzględniając sytuacji kryzysowych i gospodarczych.

UE musi wziąć za tą sytuację odpowiedzialność❗️❗️W obliczu tak ogromnego kryzysu energetycznego oraz widma ubóstwa energetycznego szansą na polepszenie sytuacji jest zawieszenie opłat na emisję CO2 – w unijnym systemie ETS.

W szczególnej sytuacji są także lokalne ciepłownie, które stojąc na skraju bankructwa są zmuszone do podnoszenia cen ciepła mieszkańcom.

Dlatego też w ubiegłym tygodniu złożyłam pytanie do Komisji Europejskiej wzywając do pilnej reakcji, uruchomienia dedykowanego funduszu wspierającego podmioty gospodarcze oraz samorządy lokalne zorganizowania wysłuchania publicznego także lokalne ciepłownie.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

22 listopada 2023
Prezydent Kenii William Ruto w Parlamencie Europejskim

Prezydent Kenii William Ruto w Parlamencie Europejskim

🇪🇺 W Parlamencie Europejskim gościliśmy Prezydenta Kenii Williama Ruto. Wezwał do zacieśnienia współpracy między (...)

21 listopada 2023
Ważne kroki w kierunku zrównoważonej konsumpcji!

Ważne kroki w kierunku zrównoważonej konsumpcji!

🌍🛠️ Parlament Europejski podejmuje ważne kroki w kierunku zrównoważonej konsumpcji! Wczoraj przyjęliśmy stanowis (...)

21 listopada 2023
Debata w sprawie zmian traktatów

Debata w sprawie zmian traktatów

🇪🇺 Dziś podczas Sesji Plenarnej Parlamentu Europejskiego bardzo ważna debata dla nas Polaków i wszystkich Europejczy (...)

19 listopada 2023
Sesja Plenarną w Strasburgu!

Sesja Plenarną w Strasburgu!

🇪🇺 Już jutro rozpoczynamy Sesję Plenarną  (...)