Rekordowy poziom cen energii w Unii Europejskiej

🇪🇺 Rekordowy poziom cen energii w Unii Europejskiej był dziś dla mnie kluczowym tematem debaty podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego w Strasbourgu🇪🇺

❗️Dramatyczna sytuacja na rynku energetycznym wpływa paraliżująco na gospodarkę, rolnictwo, przedsiębiorstwa i każdego z nas. Problem nie jest tylko wynikiem wojny na Ukrainie, ale samej Unii Europejskiej, która realizując politykę zielonego ładu wprowadziła gwałtowne ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i szalone cele osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.- nie uwzględniając sytuacji kryzysowych i gospodarczych.

UE musi wziąć za tą sytuację odpowiedzialność❗️❗️W obliczu tak ogromnego kryzysu energetycznego oraz widma ubóstwa energetycznego szansą na polepszenie sytuacji jest zawieszenie opłat na emisję CO2 – w unijnym systemie ETS.

W szczególnej sytuacji są także lokalne ciepłownie, które stojąc na skraju bankructwa są zmuszone do podnoszenia cen ciepła mieszkańcom.

Dlatego też w ubiegłym tygodniu złożyłam pytanie do Komisji Europejskiej wzywając do pilnej reakcji, uruchomienia dedykowanego funduszu wspierającego podmioty gospodarcze oraz samorządy lokalne zorganizowania wysłuchania publicznego także lokalne ciepłownie.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)