Rekordowy poziom cen energii w Unii Europejskiej

🇪🇺 Rekordowy poziom cen energii w Unii Europejskiej był dziś dla mnie kluczowym tematem debaty podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego w Strasbourgu🇪🇺

❗️Dramatyczna sytuacja na rynku energetycznym wpływa paraliżująco na gospodarkę, rolnictwo, przedsiębiorstwa i każdego z nas. Problem nie jest tylko wynikiem wojny na Ukrainie, ale samej Unii Europejskiej, która realizując politykę zielonego ładu wprowadziła gwałtowne ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i szalone cele osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.- nie uwzględniając sytuacji kryzysowych i gospodarczych.

UE musi wziąć za tą sytuację odpowiedzialność❗️❗️W obliczu tak ogromnego kryzysu energetycznego oraz widma ubóstwa energetycznego szansą na polepszenie sytuacji jest zawieszenie opłat na emisję CO2 – w unijnym systemie ETS.

W szczególnej sytuacji są także lokalne ciepłownie, które stojąc na skraju bankructwa są zmuszone do podnoszenia cen ciepła mieszkańcom.

Dlatego też w ubiegłym tygodniu złożyłam pytanie do Komisji Europejskiej wzywając do pilnej reakcji, uruchomienia dedykowanego funduszu wspierającego podmioty gospodarcze oraz samorządy lokalne zorganizowania wysłuchania publicznego także lokalne ciepłownie.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

7 lutego 2023
Wspólne posiedzenie Komisji Budżetowej oraz Komisji Gospodarczej i Monetarnej

Wspólne posiedzenie Komisji Budżetowej oraz Komisji Gospod (...)

🇪🇺 Wspólne posiedzenie Komisji Budżetowej oraz Komisji Gospodarczej i Monetarnej dotyczące postępów we wdrażaniu  (...)

6 lutego 2023
Nasze szczypiornistki!

Nasze szczypiornistki!

👍W drodze do zwycięstwa liczy się zapał, determinacja i pasja! A tego tym ambitnym dziewczętom i całej drużynie na p (...)

5 lutego 2023
Tak oczekiwana przez Mieszkańców inwestycja drogowa

Tak oczekiwana przez Mieszkańców inwestycja drogowa

Gratuluję‼️ Tak oczekiwana przez Mieszkańców inwestycja drogowa 🛣LIGOTA- STARA WIEŚ wybudowana w ramach Rz (...)

4 lutego 2023
Krajowa sieć onkologiczna

Krajowa sieć onkologiczna

🇵🇱🇪🇺 ZDROWA WIELKOPOLSKA❗️NFZ Poznań - walka z okrutnym intruzem❗️❗️❗️ ✅️diagnostyka  (...)