Posiedzenie kontrsprawozdawców Komisji ECON

W ramach pakietu „Podatek VAT w epoce cyfrowej”, Komisja proponuje modernizację obowiązków sprawozdawczych w zakresie VAT – działania mają ułatwić e-fakturowanie, dostosować przepisy VAT do gospodarki opartej na platformach cyfrowych oraz umożliwić przejście na jednolitą rejestrację VAT w UE.

Technologia to sprzymierzeniec do zwalczania oszustw podatkowych i musimy z niej właściwie korzystać 💪 Obecnie gospodarka cyfrowa i rozwój nowych modeli biznesowych stwarzają nowe wyzwania dla administracji podatkowych. Ramy legislacyjne nie są w stanie skutecznie funkcjonować w nowej rzeczywistości cyfrowej i są narażone na oszustwa.

Z uwagi na rosnącą aktywność w segmencie tzw. gospodarki platform, istotne jest wypracowanie zharmonizowanego podejścia w zakresie opodatkowania VAT tego sektora. W toku prac analizie powinno zostać poddane m.in. to, jakie potencjalne funkcje platformy elektroniczne mogłyby pełnić, aby usprawnić proces poboru VAT bądź zwiększyć poziom przestrzegania przepisów podatkowych.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)