Polska w leczeniu SMA

🇵🇱 Od 1 września Fundusz Medyczny będzie finansował najdroższy lek świata Zolgensma dla najmniejszych pacjentów cierpiących na SMA.❗

OGROMNY SUKCES POLSKIEGO RZĄDU❗❗💪

Polska jest jednym z nielicznych krajów, które oferują powszechne badania przesiewowe i jednym z czterech, które oferują kompleksowe leczenie. Objęcie refundacją leku Zolgensma to historyczny dzień❗

Lek Zolgensma będzie dostępny dla dzieci w wieku do 6 miesięcy.
Kolejnym refundowanym lekiem będzie Evrysdi. Refundacja będzie możliwa od 2 miesiąca życia. Dla dzieci z rozpoznaniem SMA typu 1, 2 lub 3 albo od jednej do czterech kopii genu SMN2. Refundacja będzie możliwa dla dzieci z przeciwskazaniem do leczenia Spinrazą.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Wspólnie dla Ukrainy

Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie z (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)