Polityka konkurencji Unii Europejskiej

Za nami posiedzenia Komisji Gospodarczej i Monetarnej, podczas którego odbyliśmy bardzo ważną debatę na temat polityki konkurencji z Margrethe Vestager, wiceprzewodniczącą wykonawczą ds. Europy na miarę ery cyfrowej i komisarz ds. konkurencji.

Na spotkaniu mogliśmy podsumować bieżące wydarzenia w zakresie polityki konkurencji zwłaszcza w kontekście reakcji na rosyjską inwazję na Ukrainę i niezwykle groźnego dla europejczyków kryzysu energetycznego.

Tymczasowe ramy kryzysowe dotyczące pomocy państwa wprowadzone po wybuchu wojny na Ukrainie muszą być ciągle monitorowane i zmieniane w zależności do rozwoju sytuacji, a także umożliwiać wprowadzenie nowych niezbędnych instrumentów pomocowych dla europejskich przedsiębiorców.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Wspólnie dla Ukrainy

Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie z (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)