Obwodnice w Wielkopolsce zatwierdzone!

WIELKOPOLSKA SKUTECZNOŚĆ! Działamy! 

Ogromne wsparcie Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz Ministra Rafała Webera! Minister Infrastruktury zatwierdził programy inwestycji dla pilnej realizacji 3 nowych OBWODNIC w WIELKOPOLSCE:

  • Gostynia w ciągu drogi krajowej nr 12
  • Żodynia w ciągu drogi krajowej nr 32
  • Koźmina Wielkopolskiego w ciągu drogi krajowej nr 15

– powstaną w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Przed nami przygotowanie do kolejnych:

  • Obwodnica Grzymiszewa w ciągu drogi krajowej nr 72,
  • Obwodnica Kalisza w ciągu drogi krajowej nr 25
  • Obwodnica Kamionnej w ciągu drogi krajowej nr 24,
  • Obwodnica  Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa w ciągu drogi krajowej nr 15,
  • Obwodnica Strykowa w ciągu drogi krajowej nr 32.

W trakcie solidna robota – budowa II etapu obwodnicy Kępna…zaawansowane roboty! Już wkrótce strategiczny zakres prac.

A z okazji dzisiejszego DNIA  DROGOWCA dziękuję i  życzę zawsze bezpiecznej pracy na budowach, często w bardzo trudnych warunkach oraz mniejszej biurokracji! Życzę wyrozumiałości wszystkich NAS, oczekujących na FINAŁ INWESTYCJI…KIEROWCÓW I MIESZKAŃCÓW!

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Wspólnie dla Ukrainy

Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie z (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)