Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021!

Kilka ujęć z konferencji otwierającej proces realizacji i wdrażania projektu w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021! Dziękuję za zaproszenie! Wspaniale jest oglądać pracę ambitnych przedsiębiorców, wspieranych przez 🇪🇺 Unię Europejską oraz 🇵🇱 Polskę 💪

Celem programu jest poprawa konkurencyjności polskich małych i średnich przedsiębiorstw poprzez wsparcie w opracowaniu i wdrażaniu innowacyjnych technologii, rozwiązań, procesów, produktów i usług. Działania realizowane w ramach programu mają również wzmocnić współpracę pomiędzy firmami z 🇵🇱 Polski i 🇳🇴 Norwegii.

W ramach schematu „Technologie przyjazne środowisku” aż 78 wniosków zostało rozpatrzonych pozytywnie, a tym samym – otrzymało dofinansowanie. Wśród nich znalazł się też wniosek Firmy Domel Meble Podłogi.

Pozytywnie rozpatrzone wnioski zajmowały się głównie projektami inwestycji w szeroko rozumianym sektorze produkcji przemysłowej, a także w branży przetwórstwa odpadów.

Dzięki projektowi Domel będzie mógł poszerzyć swoją ofertę produktową, powiększyć park maszynowy oraz wdrożyć nowy ciąg technologiczny, także wprowadzić dwa innowacyjne w skali kraju rozwiązania – przemysłową mozaikę z litego drewna oraz innowację procesową w obszarze jej wytwarzania.

Nowe rozwiązania dostarczą firmom, które otrzymały wsparcie szereg korzyści. To również doskonały sposób na wzmocnienie współpracy z norweskimi partnerami.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)