Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021!

Kilka ujęć z konferencji otwierającej proces realizacji i wdrażania projektu w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021! Dziękuję za zaproszenie! Wspaniale jest oglądać pracę ambitnych przedsiębiorców, wspieranych przez 🇪🇺 Unię Europejską oraz 🇵🇱 Polskę 💪

Celem programu jest poprawa konkurencyjności polskich małych i średnich przedsiębiorstw poprzez wsparcie w opracowaniu i wdrażaniu innowacyjnych technologii, rozwiązań, procesów, produktów i usług. Działania realizowane w ramach programu mają również wzmocnić współpracę pomiędzy firmami z 🇵🇱 Polski i 🇳🇴 Norwegii.

W ramach schematu „Technologie przyjazne środowisku” aż 78 wniosków zostało rozpatrzonych pozytywnie, a tym samym – otrzymało dofinansowanie. Wśród nich znalazł się też wniosek Firmy Domel Meble Podłogi.

Pozytywnie rozpatrzone wnioski zajmowały się głównie projektami inwestycji w szeroko rozumianym sektorze produkcji przemysłowej, a także w branży przetwórstwa odpadów.

Dzięki projektowi Domel będzie mógł poszerzyć swoją ofertę produktową, powiększyć park maszynowy oraz wdrożyć nowy ciąg technologiczny, także wprowadzić dwa innowacyjne w skali kraju rozwiązania – przemysłową mozaikę z litego drewna oraz innowację procesową w obszarze jej wytwarzania.

Nowe rozwiązania dostarczą firmom, które otrzymały wsparcie szereg korzyści. To również doskonały sposób na wzmocnienie współpracy z norweskimi partnerami.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Wspólnie dla Ukrainy

Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie z (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)