Międzynarodowy Dzień Kobiet w Parlamencie Europejskim

Podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, mogliśmy wysłuchać przemówień laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Shirin Ebadi i astronautki Samanthy Cristoforetti.

Pokojowa Nagroda Nobla została przyznana Shirin Ebadi w 2003 r. za jej pracę na rzecz demokracji i praw człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem praw kobiet i dzieci.

Samantha Cristoforetti jest astronautką Europejskiej Agencji Kosmicznej i pierwszą kobietą – głównym dowódcą Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Expedition 68.

Sami mieliśmy także możliwość zwrócenia uwagi na kobiety-bohaterki, które są inspiracją dla młodych dziewcząt.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Wspólnie dla Ukrainy

Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie z (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)