Krótko mówiąc mamy problem z energią

Jego źródłem nie jest tylko rosyjska agresja na Ukrainę, ale również nasz europejski „trup w szafie”: naiwne i lekkomyślne oparcie zielonej transformacji na rosyjskim gazie. Polskie przestrogi, wyśmiewane jako rusofobiczne, okazują się dzisiaj trzeźwą oceną sytuacji.

Program REPowerEU powinien urealniać nasze ambicje, powinien skupiać się na przebudowie europejskich łańcuchów dostaw surowców, aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Europie. A nie osiągniemy tego bez opierania się na realistycznym bilansie naszych potrzeb energetycznych.

Ostatecznie jednak mamy kolejny „ambitnym” plan, oparty na mirażach zaspokojenia energetycznych potrzeb z „zielonych” źródeł. W wielu przypadkach to wręcz okrutny żart z obywateli, borykających się z horendalnymi rachunkami za energię.

45% energii ze źródeł odnawialnych do 2030❓

100% wzrost fotowoltaiki do 2025❓

Drodzy koledzy przecież sami w większości w to nie wierzycie❗

Zajmijmy się znalezieniem ekonomicznych rozwiązań na tańszy gaz i tani prąd z elektrowni atomowych. Ulżyjmy europejskim przedsiębiorcom, zamiast radzić jak oszczędzać energię❗

Bardzo chciałabym poprzeć ten projekt. Zależy mi na sprawiedliwej alokacji, realnych źródłach finansowania oraz na inwestycjach w infrastrukturę gazową. W pierwszej sprawie, głównie dzięki Radzie, udało się osiągnąć rozsądny kompromis. W pozostałych zwyciężyło ideologiczne jednak zaczadzenie. Apeluję o realny plan dla Europy❗ Dla bezpieczeństwa i racjonalnych wydatków obywateli.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)