Komisja Rozwoju Regionalnego

Wczoraj Komisja Rozwoju Regionalnego przyjęła moją ” Opinię w sprawie budżetu ogólnego Unii Europejskiej na rok budżetowy 2021″. To ważny moment wieńczący ponad pół-roczną intensywną i merytoryczną pracę.

Dziękuję wszystkim moim zaangażowanym współpracownikom i doradcom za ogromny wysiłek, wspólne rozmowy i negocjacje na polu krajowym i europejskim DLA POLSKI I EUROPY!

Jako Sprawozdawca najważniejsze dla mnie było zapewnienie wystarczających środków finansowych na realizowane projekty! Jest to kluczowe, aby utrzymać płynność inwestycji, wspierać obywateli, regiony i kraje ciężko poszkodowane w wyniku pandemii koronawirusa.

To kluczowy moment ponieważ 2021 rok rozpoczyna nowy okres programowania na 2021 -2027.

Główne postulaty opinii:

  • polityka spójności to główna i skuteczna polityka inwestycji publicznych,
  • polityka spójności ogrywa kluczową rolę w wyrównywaniu nierówności między regionami UE oraz powrotu na drogę rozwoju po pandemii COVID-19,
  • budżet na 2021 r. jest pierwszym rokiem nowego okresu programowania 2021-2027, w którym koniecznie trzeba zapewnić wystarczający poziomu środków na płatności uwzględniając wielkość zobowiązań pozostających do spłaty na koniec 2020r.
  • budżet na 2021 r. musi uwzględnić fakt przyspieszonych wydatków związanych z pandemią COVID-19,
  • konieczne jest pokrycie kosztów finansowania wstępnego na potrzeby programów spójności w Wieloletnich Ramach Finansowych na lata 2014–2020 na poziomie 3%,
  • należy utrzymać elastyczność i uproszczenia przy wdrażaniu środków z polityki spójności jako zabezpieczenie gospodarki Unii w burzliwych i nieprzewidywalnych czasach
Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 września 2023
Juz kilka tygodni oczekiwań…

Juz kilka tygodni oczekiwań…

🇵🇱W obronie polskich przedsiębiorców 🇪🇺 wystąpiłam z interwencją do KE w celu wykluczenie możliwości wyłu (...)

12 września 2023
Nowy stały zespół posłów do Parlamentu Europejskiego w Podkomisji FISC

Nowy stały zespół posłów do Parlamentu Europejskiego w  (...)

🇪🇺Nowy stały zespół posłów do Parlamentu Europejskiego w Podkomisji FISC❗ Przede mną nowe wyzwania i obowią (...)

12 września 2023
Silna Polska Wieś w Europie

Silna Polska Wieś w Europie

🇪🇺 Silna Polska Wieś w Europie 🇪🇺🇵🇱 Podczas dzisiejszej Sesji Plenarnej w Parlamencie Europejskim ważn (...)

12 września 2023
Sesja Plenarna trwa

Sesja Plenarna trwa

🇪🇺 Sesja Plenarna trwa ❗️ Dzisiejszy dzień rozpoczynamy od debaty skupiającej się na dążeniu do zwiększeni (...)