Komisja FEMM

🇪🇺 Podczas ostatniej komisji FEMM mogliśmy zapoznać się z wynikami i wnioskami badań „Wymiar płci i wpływ pakietu Fit for 55”. Ocenia ono, czy wymiar płci został uwzględniony w inicjatywach proponowanych w pakiet Fit for 55 oraz czy w jego sformułowaniu zastosowano podejście uwzględniające płeć.

Raport podkreślił, że ubóstwo energetyczne jest ściśle powiązane z ubóstwem ekonomicznym, jednakże zjawisko to ma charakter bardziej złożony.

Niezależnie od płci czy sytuacji ekonomicznej Europejczycy odczuwają negatywne skutki zarówno zmian klimatycznych, jak i transformacji energetycznej.

Bez wątpliwości transformacja i dążenie do neutralności klimatycznej jest konieczne, ale MUSI być sprawiedliwe społecznie, realne finansowo i rozsądnie przeprowadzone w odpowiednich ramach czasowych.

Podejście UE w kwestii polityki klimatycznej jest w tej chwili ambicjonalne, przez co równocześnie oderwane od rzeczywistości. Nie możemy zapomnieć o skutkach kryzysu pandemicznego, które nadal są silnie odczuwalne na całym świecie, jak i całej kryzysowej sytuacji gospodarczej, energetycznej i geopolitycznej związanej z agresją Rosji na Ukrainę.

Obecna polityka klimatyczna i opracowane w jej ramach przepisy, mechanizmy i modele funkcjonowania są całkowicie uśrednione w perspektywie całej Unii Europejskiej. Istnieją fundamentalne różnice pomiędzy indywidualnymi państwami członkowskimi, które muszą podejmować się znacząco różniącego się indywidualnie wysiłku, aby osiągnąć wyznaczone cele: uwarunkowania geograficzne i geologiczne, uwarunkowania historyczne i socjalne, gospodarka i poziom majętności obywateli, etap transformacji energetycznej i zależność od paliw kopalnych.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

18 listopada 2022
jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie

jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strz (...)

Serdecznie dziękuję za zaproszenie! Niesamowity jubileusz - 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszyn (...)

17 listopada 2022
NIE DLA DEZINFORMACJI

NIE DLA DEZINFORMACJI

Nie dajmy się dezinformacji, weryfikujmy źródła newsów! Unia Europejska walczy z fałszywymi informacjami. 🇪🇺🇵 (...)

16 listopada 2022
Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskiej

Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskie (...)

Akt o usługach cyfrowych to zbiór nowych unijnych przepisów mających zapewnić bezpieczniejsze i bardziej rozliczalne śr (...)

16 listopada 2022
Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Seniorzy! Dziękuję, że mogę codziennie się od Was uczyć, obserwować i wspierać Wasze wspaniałe inicjatywy! Jestem pe (...)