Komisja BUDG-ECON

Za mną już 1️⃣0️⃣ spotkanie Komisji Budżetowej i Komisji Gospodarczej i Monetarnej Parlamentu Europejskiego (BUDG – ECON) z udziałem Valdisa Dombrovskisa wiceprzewodniczącym wykonawczym KE oraz Paolo Gentilonim, komisarzem ds. gospodarki o sytuacji gospodarczej w Unii Europejskiej.

W trakcie debaty, omówiliśmy m.in. finansowanie projektów inwestycyjnych oraz wprowadzenie europejskiego systemu podatkowego w celu zwalczania unikania opodatkowania przez duże korporacje. Dodatkowo poruszyliśmy również kwestie związane z realizacją Planów Odbudowy i Odporności w kontekście pandemii COVID-19.

Istotnym dla mnie elementem było wyrażenie zaniepokojenia wzrostem cen energii, w tym cen gazu, i jego wpływu na obywateli i gospodarkę Unii Europejskiej.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Wspólnie dla Ukrainy

Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie z (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)