Komicja IMCO – wspólna ładowarka urządzeń mobilnych

Podczas mijającego obecnie tygodnia, w 🇪🇺 Parlamencie Europejskim – Komisji IMCO, pracowaliśmy ponownie nad tematem ♻️ ograniczenia ilości odpadów elektronicznych.

Podczas głosowania, Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (IMCO) ☑️ 43 głosami przyjęła stanowisko w sprawie zmienionej dyrektywy dotyczącej sprzętu elektronicznego.

📱 Popieram wprowadzenie wspólnej ładowarki do przenośnych urządzeń elektronicznych! Jednoznacznie wpłynie to na ograniczenie ilość odpadów elektronicznych i ułatwi korzystanie z różnych sprzętów – telefonów komórkowych, tabletów czy aparatów cyfrowych.

Zgodnie z nowymi przepisami, konsumenci nie będą już musieli kupować nowej ładowarki i kabla za każdym razem, gdy kupują nowe urządzenie. Wszystkie sprzęty będą musiały być wyposażone w port 🔌 USB typu C, niezależnie od producenta. Wyjątki dotyczyć będą tylko urządzeń, które są zbyt małe, by mieć port USB Typu-C, takich jak np. inteligentne zegarki.

Ponadto, chcemy również aby na nowych urządzeniach znajdowały się wyraźne informacje o możliwościach ładowania, a także o tym, czy dany produkt zawiera ładowarkę. Co więcej, w związku z coraz powszechniejszym stosowaniem bezprzewodowego ładowania, postulujemy aby Komisja Europejska do końca 2026 roku przedstawiła strategię, która pozwoli na ograniczenie ilości nowych rozwiązań w zakresie ładowania, a której celem jest uniknięcie nowego rozdrobnienia rynku, a co za tym idzie dalsze ograniczenie odpadów środowiskowych.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

18 maja 2022
unijne narzędzia reagowania na klęski żywiołowe

unijne narzędzia reagowania na klęski żywiołowe

🇪🇺 Na ostatnim posiedzeniu REGI rozmawialiśmy o unijnych narzędziach reagowania na klęski żywiołowe. W UE klę (...)

18 maja 2022
Akcja mammografii w gminach powiatu krotoszyńskiego

Akcja mammografii w gminach powiatu krotoszyńskiego

Mamo! Mamo! Mammografia! Akcja w kolejnych gminach powiatu krotoszyńskiego  (...)

18 maja 2022
potkanie ze Światową Radą Złota

potkanie ze Światową Radą Złota

🇪🇺 Ważne i merytoryczne spotkanie ze Światową Radą Złota. Podczas rozmowy z Davidem Taitem - Prezesem Światowe (...)

17 maja 2022
Komisja ECON i debata z wiceprzewodniczącym Europejskiej Rady ds. Ryzyka Systemowego

Komisja ECON i debata z wiceprzewodniczącym Europejskiej Ra (...)

🇪🇺 Podczas ostatniego posiedzenia komisji ECON odbyliśmy wymianę poglądów ze Stefanem Ingvesem, pierwszym wiceprzew (...)