Komicja IMCO – wspólna ładowarka urządzeń mobilnych

Podczas mijającego obecnie tygodnia, w 🇪🇺 Parlamencie Europejskim – Komisji IMCO, pracowaliśmy ponownie nad tematem ♻️ ograniczenia ilości odpadów elektronicznych.

Podczas głosowania, Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (IMCO) ☑️ 43 głosami przyjęła stanowisko w sprawie zmienionej dyrektywy dotyczącej sprzętu elektronicznego.

📱 Popieram wprowadzenie wspólnej ładowarki do przenośnych urządzeń elektronicznych! Jednoznacznie wpłynie to na ograniczenie ilość odpadów elektronicznych i ułatwi korzystanie z różnych sprzętów – telefonów komórkowych, tabletów czy aparatów cyfrowych.

Zgodnie z nowymi przepisami, konsumenci nie będą już musieli kupować nowej ładowarki i kabla za każdym razem, gdy kupują nowe urządzenie. Wszystkie sprzęty będą musiały być wyposażone w port 🔌 USB typu C, niezależnie od producenta. Wyjątki dotyczyć będą tylko urządzeń, które są zbyt małe, by mieć port USB Typu-C, takich jak np. inteligentne zegarki.

Ponadto, chcemy również aby na nowych urządzeniach znajdowały się wyraźne informacje o możliwościach ładowania, a także o tym, czy dany produkt zawiera ładowarkę. Co więcej, w związku z coraz powszechniejszym stosowaniem bezprzewodowego ładowania, postulujemy aby Komisja Europejska do końca 2026 roku przedstawiła strategię, która pozwoli na ograniczenie ilości nowych rozwiązań w zakresie ładowania, a której celem jest uniknięcie nowego rozdrobnienia rynku, a co za tym idzie dalsze ograniczenie odpadów środowiskowych.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

7 lutego 2023
Wspólne posiedzenie Komisji Budżetowej oraz Komisji Gospodarczej i Monetarnej

Wspólne posiedzenie Komisji Budżetowej oraz Komisji Gospod (...)

🇪🇺 Wspólne posiedzenie Komisji Budżetowej oraz Komisji Gospodarczej i Monetarnej dotyczące postępów we wdrażaniu  (...)

6 lutego 2023
Nasze szczypiornistki!

Nasze szczypiornistki!

👍W drodze do zwycięstwa liczy się zapał, determinacja i pasja! A tego tym ambitnym dziewczętom i całej drużynie na p (...)

5 lutego 2023
Tak oczekiwana przez Mieszkańców inwestycja drogowa

Tak oczekiwana przez Mieszkańców inwestycja drogowa

Gratuluję‼️ Tak oczekiwana przez Mieszkańców inwestycja drogowa 🛣LIGOTA- STARA WIEŚ wybudowana w ramach Rz (...)

4 lutego 2023
Krajowa sieć onkologiczna

Krajowa sieć onkologiczna

🇵🇱🇪🇺 ZDROWA WIELKOPOLSKA❗️NFZ Poznań - walka z okrutnym intruzem❗️❗️❗️ ✅️diagnostyka  (...)