Jak Unia Europejska pomaga chronić się przed cyberprzestępczością?

Cyberprzestępczość to problem, którego skala powiększa się wraz z niezbędnym rozwojem internetu. Rozwój sieci jest niezbędny do transformacji cyfrowej gospodarki oraz społeczeństwa, jednak niesie za sobą wiele konsekwencji. 💻

Korzystając z sieci warto pamiętać o podstawowych zasadach:
✔️ Zachowaj ostrożność jeśli otrzymasz niechciane maile, SMS-y czy telefony
✔️ Zabezpiecz swoją domową sieć internetową
✔️ Wzmocnij swoje hasła
✔️ Chroń swój sprzęt

🇪🇺 Unia Europejska również podejmuje liczne środki, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom. Komisja Europejska, Agencja Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa, CERT-EU (zespół reagowania na incydenty komputerowe w instytucjach, organach i agencjach UE) i Europol śledzą złośliwe działania, zwiększają świadomość oraz chronią obywateli i przedsiębiorstwa.

🇪🇺 Parlament Europejski od lat wspiera unijne środki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w internecie, ponieważ niezawodność i bezpieczeństwo systemów i usług sieciowych oraz informacyjnych odgrywa istotną rolę w społeczeństwie.

Zachęcam do zapoznania się z pełnym zakresem przeciwdziałania cyberprzestępczości w Unii Europejskiej: https://www.europarl.europa.eu/

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Wspólnie dla Ukrainy

Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie z (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)