inwestycje w oświacie – Technikum im. św. Józefa w Kaliszu

🇵🇱 Ponad 2️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣ zł dla Technikum im. św. Józefa w Kaliszu z programu „Inwestycje w oświacie”. Czek przekazał szkole Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. To środki, które zostaną przeznaczone na dostosowanie obiektów pod warsztaty i internat oraz na budowę zaplecza stadionu sportowego. 🏫

Łączny budżet programu w 2022 r. to 100 mln zł. Wsparciem zostało objętych ponad 130 podmiotów. Dotychczasowe 6 sal dydaktycznych zastąpiło 30. Szkoła posiada także nowoczesną i dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną.

W Polsce 96 proc. szkół prowadzonych jest przez samorządy, które mogą pozyskiwać środki inwestycyjne z różnych programów rządowych, a w szczególności z Polskiego Ładu. Tylko w ostatnich dwunastu miesiącach samorządy pozyskały na rozwój infrastruktury edukacyjnej 5,2 mld złotych.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)