inwestycje w oświacie – Technikum im. św. Józefa w Kaliszu

🇵🇱 Ponad 2️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣ zł dla Technikum im. św. Józefa w Kaliszu z programu „Inwestycje w oświacie”. Czek przekazał szkole Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. To środki, które zostaną przeznaczone na dostosowanie obiektów pod warsztaty i internat oraz na budowę zaplecza stadionu sportowego. 🏫

Łączny budżet programu w 2022 r. to 100 mln zł. Wsparciem zostało objętych ponad 130 podmiotów. Dotychczasowe 6 sal dydaktycznych zastąpiło 30. Szkoła posiada także nowoczesną i dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną.

W Polsce 96 proc. szkół prowadzonych jest przez samorządy, które mogą pozyskiwać środki inwestycyjne z różnych programów rządowych, a w szczególności z Polskiego Ładu. Tylko w ostatnich dwunastu miesiącach samorządy pozyskały na rozwój infrastruktury edukacyjnej 5,2 mld złotych.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Wspólnie dla Ukrainy

Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie z (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)